Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen filmes fényképezőgépet...

Milyen filmes fényképezőgépet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Analóg, full manuális, retro gép kéne, lehetőleg valami normális, nem belépő szintű/alsó kategóriás cucc. Kezdő fotós vagyok, de gyorsan tanulok, érdekel a dolog, nem akarom azt hogy x idő múlva új gépet kelljen venni mert "kinövöm". Természetesen azért lehetőleg ne csillágászati összegekről beszéljünk (max. 20k-t szánnék rá). Konkrét típusokat szeretném, ha ajánlanátok.

2015. szept. 18. 20:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért érzed azt kezdő barátom, hogy hagyományos filmes géppel szeretnél tanulni.

Ha kitartasz elhatározásod mellett, menj be egy rendes fotókereskedésbe, szánd rá az időt, és nézd meg a kínálatot. Fillérekért vesztegetik a hajdan jobb sorsra érdemes csúcsgépeket.

Ennek az az oka, hogy a digitális technika teljesen kiváltotta a filmest. Nem véletlenül.

Ha tanulni szeretnél, a létező leggöcsörtösebb utat választod. Nem mondom, hogy nem vezet sehová, mert ha tehetséges vagy, lehet kikupálódsz.

De ha tehetséges vagy, digitális technikával százszor gyorsabban fogsz tanulni. Azonnal látod a hibáidat.


Szóval ha nem tántorítottalak el, ne gépet keress, hanem tisztességes kereskedőt.

2015. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
2015. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1#

Köszönöm a választ, de kereskedőkben nem bízom. Voltam egy-két boltban, borzasztó kicsi a választék régi filmes gépek terén. Nekik az az érdekük hogy eladják ami az üzletükben van és ha ennyire kicsi a választék, akkor nagy rá az esély, hogy valami sz@rt fognak rámsózni.


2# Bocs, de nam arról akarok olvasni hogy ki mit gondol a digitális és analóg fényképezőkről. Nekem konkrét típusok kellenek, ti mit tartotok jónak, ebben a válaszban nem láttam számomra használható választ.

2015. szept. 18. 20:29
 4/27 A kérdező kommentje:
**ebben a kérdésben. Bocsánat, elírtam.
2015. szept. 18. 20:30
 5/27 anonim ***** válasza:
Kérdező: a linkelt topicban kb 2-3 napja voltak konkrét tippek is, kicsit olvass bele, ennyi idő alatt nem változott a vélemény (első oldal vége, második oldal eleje)
2015. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok gyökér, de a Canon EOS-on kívül nem találtam semmi ajánlatot...
2015. szept. 18. 21:35
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Sok sikert kívánok az analóg fotózáshoz. Nekem is nagy szerelmem, sajnos mostanában sem időm sem helyem nincs gyakorolni. Azonban ha bele akarod vetni magadat az analóg fotográfia rejtelmeibe akkor lenne egy két tanácsom.

Csak akkor van értelme, ha a képeket te dolgod ki.

Kell egy megfelelő sötétkamra, folyóvízzel (a fürdőszobát elvenni a családtó több órára nem ildomos). A fekete fehér kidolgozás viszonylag egyszerű, a vegyszerek kellékek könnyen beszerezhetőek. A színes technikával kezdőként ne próbálkozz, de ha van rá lehetőséged színes nagyitógépet vegyél. Gondold meg azt is, hogy nagyod drága. A digitális terjedésével a gyártók is kihullottak. Így mostanra csak professzionális alapanyagokat lehet kapni. KB egy fekete-fehér kép ára 100-200ft. mérettől függően.

Ajánlott géptipusok:

Praktica VLC 3.

Canon EA-1

Nikon F2

A lényeg ne műanyag legyen.

Canon EOS filmes nem manuális.


Itt mindent megkapsz, tanácsot is :)


[link]

2015. szept. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez már hasznos volt. Egyébként megkérdezhetem miért fontos hogy én hívjam elő a képeim? Nem vitatkozok, nem kötekedek, csak érdekel.
2015. szept. 19. 09:45
 9/27 anonim ***** válasza:

Miért te hívd elő a képeidet?

Hát hol is kezdjem.

Először is te tudod mit akartál fényképezni.

A papírra még egyszer exponálsz, változtathatsz a képkivágáson, az exponálás idején , bizonyos részeket haványíthatsz vagy erősíthetsz. Ráadásul extrém nagyításokat is csinálhatsz. Például fali képnek.

Mint írtam az előbb is, a digitális technika elterjedése tönkretette az analóg fotós kellékek gyártóit. Így a laborokat is. Néhány még működik, de azok is átállak a félig digitális kidolgozásra. A filmet még vegyszerrel hívják, de nem törődnek az elaggott vegyszerek rendszeres cseréjéről. Az előhívott negatívot szkennelik, régi szintén elaggott automata szkenerrel. Utána print azzal a géppel, melyet a digitális képeket is nyomják nagyüzemben. Ezzel az eljárással pocsék képek születnek. Pont azt veszíti el amiért érdemes vele bíbelődni.


Egy javaslat melyhez nem kell nagy beruházás.

Kezdj el fekete fehér filmre fotózni.

Vegyél egy spirál tankot, fim hívásához.

[link]

Vegyszereket a film előhívásához.

1. filmhívó

2. fixir

3. víz :)

Stopper óra.

A fekete fehér filmet 21 celzius fokon kell hívni, így gyakorlatilag nem kell temperálni. Elő lehet hívni a fürdőszobában. Csak rövid időre kell bezárkóznod, ameddig a filmet betöltöd a tankba.


Az előhívott filmet megszárítod,


Veszel egy egyszerű kis filmszkennert.

[link]


Nézegeted a képeidet.

2015. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Én mondjuk másképpen látom picit mint az előző válaszoló. Az klassz ha filmre szeretnél fényképezni. Mivel nincs a néhány filmkockához képest kb. végtelen lehetőséged mint a digitálisnál, százszor meggondoltabban fogsz majd fényképezni, ha úgy tetszik gondolkodásra késztet, ráadásul a helyes expozíciót is valószínűleg biztosabban és gyorsabban tanulod meg mintha digitálissal próbálkoznál. Illúziókban viszont ne ringasd magad. Ettől nem lesz több a fényképészeted, legfeljebb számodra ad majd többet (ez egyébként már elég, gondolom nem megélni akarsz belőle, amiből az következik, hogy a magad szórakoztatására csinálod). Amikor a vegyszerben mozgatva a papírt előjön a végeredmény, az leírhatatlan érzés, még számomra is pedig én megrögzött kütyümániás vagyok, minden érdekel aminek kijelzője van és sokkal kevésbé az ami nem digitális.


...és hogy miért írtam le ezeket? Mert nem a nyersanyag, vagy a használt módszertől lesz extra a végeredmény, hanem tőled (és számodra attól amit beleteszel). Az utómunka szerves része a fotográfiának, azzal, hogy lenyomod a gombot nincs kész a fotó, kész akkor van amikor papírra/monitorra kerül. A két lépés között pedig számtalan elvégzendő feladat vár rád, az pedig, hogy ezeket digitálisan vagy analóg módszerekkel végzed el, mit sem számít. A digitális utómunka során lehetséges változtatások 90%-át el lehet végezni analóg módon is, legfeljebb több időt/tehetséget/biztosabb kezet igényel a dolog.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nagyon sovány a keret, amit rá szeretnél költeni. Az EOS egyébként mitől nem manuális? A "normális" nem belépő szintű/alsó kategóriás cuccok még analóg gépeknél sem olcsók, pont a napokban néztem egy EOS5-öst ami több mint százezerért kelt el, ha pedig feljebb megyünk és közép/nagy formátumú gépeket nézünk simán elképzelhető a milliós árcédula is, sőt.. Én egyébként egy Zenit-el fotózgattam korábban amikor épp filmre akartam fényképezni, de hogy annak mi az ára most a piacon azt nem tudom.

2015. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!