Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tamron 24-70 AF élesítés...

Tamron 24-70 AF élesítés probléma?

Figyelt kérdés
Mit tudok tenni ha Automata Fokuszon a élesség csúszik?

2015. szept. 26. 17:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Csúszik az élesség? Ezt a szakkifejezést még nem hallottam. Körül tudnád írni? Ne adj' isten egy képet is mutathatnál...
2015. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

ha manualisan elesitek: [link]

illetve ha AF automata fókuszálást használom: [link]

2015. szept. 26. 19:08
 3/18 A kérdező kommentje:
Elnézést a második link ez: [link]
2015. szept. 26. 19:10
 4/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk AF tesztet nem egy sötét szobában szokás végezni, ami amúgy is jól megkínozza az AF rendszert.


Ha betartottál minden egyéb szabályt, tehát rögzítetted a gépet, csak a középső AF pontot használtad az automata élesség állításnál, akkor front focusos az objektíved, az élesség nem az üdítőn van, inkább előtte valahol a hangfal síkjában.


Megoldás: ha van a gépvázadban micro adjustment akkor azzal állíthatsz, valamint szervizben is tudják kezelni a problémát.

2015. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És a vázat vagy az objektvet kellene szervizbe küldeni? illetve otthon megprobalhato ennek javitasa?
2015. szept. 26. 19:26
 6/18 anonim ***** válasza:

Otthon nem javítható az ilyen. (leszámítva az előbb említett szoftveres konfigurálást, de az csak akkor megy, ha a vázad is támogatja).


Igen, a szervizek jellemzően az objektívet és a vázat is elkérik, és egymáshoz lövik a kettőt.

2015. szept. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az alábbi funkció nekem nem atláltható gépembe mivel 600D m van. Köszönöm válaszokat :)
2015. szept. 26. 19:38
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a probléma... AF középre fog fókuszálni, ha oda állítottad, emellé társul egy tág rekesz, amivel nem lesz minden éles a képen.
2015. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Középre fókuszált az AF, mivel nyitott blendével fotóztál ezért lett ilyen a mélyélesség, semmi baj a tamronnak.
2015. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolso, miért utánzol, leirtad ugyanazt amit én csak máshogy... ráadásul még hülyének is fognak nézni engem mert ugyanugy 57%-osak vagyunk azt hiszik magammal beszélek
2015. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!