Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért homályos a keresőm jobb...

Miért homályos a keresőm jobb felső sarka?

Figyelt kérdés

Nikon D3200 + 18-105mm Obi


Nemrég a tengerparton fényképeztem, és homok került a mattüvegre, valahogy. Először azt hittem, hogy a tükrön van, és azt kezdtem el tisztítgatni, de nem sikerült.

Később döbbentem rá, hogy csak még nagyobb kárt csináltam, mivel valamivel összekentem a tükröt, így a jobb felső sarok körül homályos lett. Nem értem hozzá ujjal, csak tisztító papírt használtam hozzá.

Mit mondjak a szervizben, mi a baja, és mennyit fognak érte kérni körülbelül?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. szept. 27. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy sima belső tisztítást kérj, általában abban enne van a ccd, mattüveg, tükör. Kosz az nem kár, a karc az ami kár
2015. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valahol 10 és 30 ezer között fogsz rá ajánlatot kapni, attól függ, mi a tényleges baja. Ha tönkretetted a tükör felületkezelését, akkor inkább ne is javíttasd, de valószínűleg inkább csak a váz saját gépolaját kented rá, ami tiszta alkohollal lejön. Viszont Nikon szervizt nem ismerek.

Azért érdemes ennek előtte utána olvasni, mert pl. a tükör nyomkodásával az AF-et is elhangolhatod, és még van tucatnyi más buktató is.

2015. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!