Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az objektívben vagy a gépben...

Az objektívben vagy a gépben romlott el az AF?

Figyelt kérdés

Használtam vettem egy Canon 1100d-t kit objektívvel. Az úriember elfelejtette mondani, hogy az AF elszállt... Meg lehet valahonnan állapítani, hogy az obi vagy a gép a hibás? Amikor megnyomom gyengén az expógombot próbál fókuszálni (az objektív előre hátra mozog) csak nem talál soha egy olyan pontot ami éles lenne. Ha az objektív az nem nagy gond, mert úgyis akarok előbb utóbb újat venni...:) Ha a gép akkor van baj. Kb. mennyi a javíttatása? (már ha egyáltalán lehet javíttatni).

Köszi a válaszokat!



#hibás #rossz #Fókusz #obi #objektív #Focus #canon1100d #kiobi #autó fókusz
2015. szept. 29. 17:54
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit szeretnék kérdezni, hogy mitől romolhat el ez? Magától is tönkremegy, vagy csak ha rosszul tartják,leejtik (stb)? Egyébként jó állapotban van a gép, pár 1000 expó van benne és semmilyen külső sérülés nem látszik.

Bocs ha hülyeséget írtam elég kezdő vagyok...

2015. szept. 29. 17:57
 2/9 anonim ***** válasza:

"Meg lehet valahonnan állapítani, hogy az obi vagy a gép a hibás?"


Persze. Fel kell rá tenni egy másik objektívet, ami biztosan nem hibás.

2015. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás természetesen egy másik objektív felcsattintása, de egy pár dolgot azért meg lehet nézni:

Az AF világosban, akkor is ezt csinálja, ha csak a középső fókusz pontot használod, és kontrasztos a témád?


Egyébként ha így próbál állítani, akkor valószínűleg a vázban lesz a probléma, és egy sima tisztítástól kezdve egészen durva dolgokig mehet el, szóval nem lehet megmondani, hogy mennyi lesz.

2015. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon félve merem csak megkérdezni, hogy ugye nem MF-en van az objektív fókuszkapcsolója?


Mellesleg használt cuccot személyes átvétel és kipróbálás nélkül soha nem veszünk...

2015. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha MF-ben lenne, akkor "az objektív előre hátra mozog" sem lenne, amit a kérdező ír.
2015. szept. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jogos, felületes voltam.
2015. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel az objektívben van a fókuszmotor, ezért szerintem az obi a hibás, szerintem leejtette és elmozdult valami benne, akár egy lencse is, és az már nemigen lesz jó csak nehezéknek...
2015. szept. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdező azt írja, hogy az objektív mozog.


A fókusz motor alapjában véve azért felelős, hogy mozgassa a fókuszt (mily meglepő), de maga az élesség felismerése a gépvázban történik. Az persze lehetséges, hogy a motor kapott egy ütést, és megsérült valami, ami miatt nem képes elég finoman mozgatni a lencséket, de a jellemzőbb mégis az, hogy a vázban van gond az élesség állítással. Ennek a legtipikusabb esete, amikor a szenzor elkoszolódik, és egyszerűen onnantól sosem talál éles pontot, a legrosszabb pedig az AF cseréje :(

2015. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként egy kis segítség még a probléma lokalizálásához:

- objektívet MF-re állítod

- kiválasztod, hogy csak a középső fókusz pont legyen aktív

- félig lenyomod az exponáló gombot

- finoman elkezdesz fókuszt állítani


Ilyenkor is van fókusz visszajelzés, tehát ha sikerül élesre állítanod, akkor fel fog villanni pirosan a középső fókusz pont. Ha ez megvan, akkor az AF rendszer megtalálja az éles pontot, inkább az objektív, vagy az objektív-váz kommunikáció környékén lesz a probléma. Ha sehogy sem sikerül felvillantani, akkor egyértelműen az AF rendszer környékén kell keresni.



(ui: utána persze AF-re állított objektívvel is meg lehet nézni ugyanilyen körülmények között, ugyanazon a témán, csak középső ponttal, hogy tényleg nem megy e neki)

2015. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!