Nikonhoz m42 átalakítót vennék de lencse nélkülit, mert a lencsés ront a képen. Mennyi a max. Tárgytávolság?

Figyelt kérdés

Végtelen nem lesz, de mit takar ez? 10-15 méterre lévő téma már megfelel a "végtelennek"?

Sehol egy kukk sincs erről, csak hogy van végtelen nincs végtelen, de hogy mit takar semmi.

Olvastam hogy macro-ra és portréra jó így az objektív, de milyen messze lehet a személy?


2015. okt. 6. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Helios 44-2 típusú m42-es lencsém (ez 58mm/f2). Van hozzá lencsés és lencse nélküli adapterem is.


A lencse nélküli maximum csak makróra, portréra már alkalmatlan. Tapasztalatból mondom - croppos vázon próbáltam. Nem mostanában kísérleteztem vele, de el kell, hogy keserítselek - saccra kb 80cm-ig lehet élességet állítani, onnantól kezdve semmi...de lehet sokat mondtam vele. Ezt ne vedd készpénznek, de nagyon kicsi az a targytáv, amíg használható.


A lencsés pedig valamenyit ront a képen, a keresőt is összezavarja. Úgyhogy lencséssel élességet állítani liveview módban nagyítással...macera.

2015. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*tárgytáv
2015. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, métert nem tudok mondani sajnos, de ahogy én emlékszem talán 1-1.5m lehetett Nikon váz elé téve egy Pentax-M 50mm objektív. Mindenesetre elvetettem akkor az ötletet mert hát a lencsés adapter borzalmas volt, nélküle meg túl rövid az élesség, így eladtam a Nikon vázat és vettem egy Pentaxot.

Fórumokon olvastam korábban, hogy ha tehetik ezért beszélnek le mindenkit arról, hogy Nikon vázra tegyen régi objektívet.

2015. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ez a gond... de ha m42-t nem éri meg max. macro-ra használni, akkor mit tegyek rá a kitobjektíven kívül ami még jó fényerős manuális objektív? Régi F csatlakozós objektív alig van a piacon, ha van is pl. Nikon akkor ugyanúgy drága, annyi mint a váz amit vettem... Akkor ez az egész Nikon + manuális téma akár ki is lehet lőve, marad a limitált képességű kitobjektív...
2015. okt. 6. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Nos, ezért kell/kellene/kellett volna előre gondolkodni.
2015. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon ügyes srác, aki gépeket, objektíveket javít. Szokott m42-es objektíveket átalakítani Nikon bajonettre is, de nem minden optikát lehet. Erről őt kell kérdezni. Árat nem tudok mondani saccra sem, változó. Ha érdekel elküldöm az elérhetőségét.
2015. okt. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Videót én is néztem pl. Helios-ról, nem tűnik nehéznek de én nem akarok barkácsolni, netán elrontani az objektívet. Akkor marad a macro fotózás, ha majd veszek egyet, de lencséset száz hogy nem veszek.

Közben találtam egy-két optikát Nikonhoz (tényleg nincs sok sajnos, nem úgy mint a többi), vagy ha van is, akkor nem olyan régi és drága is (30-40 ezertől felfelé)

2015. okt. 7. 14:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ez volt a gond nekem is a Nikonnal. Vagy maradok a vacak rossz fényerejű de már így is drága objektíveknél, vagy teljes szemléletet váltok, és átnyergeleg egy "felhasználóbaràt" márkára mint pl. a Pentax. Teljes mértékben támogatjàk a 30-40 éves objektívjeiket, több váznàl az akku ugyanaz, nagyítós szemkagyló ugyanaz, stb. 25-30 ezerért vettem ebayről szinte vadiúj 2.8-as fényerejű objektíveket. Már teljesen rááll a kezem, nekem már az AF a furcsa 😊
2015. okt. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Talán ebben a cikkben találsz erről részletesebbet, bár nikonnal ez eleve nem szerencsés: [link]
2016. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!