Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ilyen "prolis drónt" össze...

Ilyen "prolis drónt" össze lehet rakni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

El lehet-e látni árammal egy propellerekkel hajtott, pl. hungarocell vázas szerkezetet a talajról, 10-20-50 méter hangszóróvezetékkel, amely egyben vissza is fogja azt, hogy ne szálljon el? Egy helyben lebegő eszközre gondolok, tehát nem lenne irányítható, mint egy rendes drón. Az akkut (mely lehet autós is, tehát nem merül le pár perc alatt) nem kéne fölemelni, egyszerűen mehetne egy hátizsákba. Egy okostelefon (+150 gramm), esetleg valamilyen időzítő alkalmazással kiegészítve filmezne, fényképezne.


- lehetséges-e

- ha igen, hogyan lehet megoldani, hogy ne boruljon (tegyük fel, szélcsend van)*

- ha nem, miért nem

- építettek-e már ilyet

- ha igen, kicsoda, hogy keressek rá?


*:A fizikát többnyire nem tanították valami jól, nem is szerettem, szóval elnézést!



2015. okt. 12. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően két problémát látok.

Az egyik az egyensúly. Giroszkópos vezérléssel kell megoldanod, hogy a rotorok fordulatszáma ki legyen egyenlítve, ezáltal nem borul fel az egész.


Másik probléma a vezetékek súlya. Komoly tényező, a motorok teljesítményénl ezt is számításba kell venni.


De amúgy igen, építhető, csak nem olyan egyszerű, mint elsőre látszik.


De ha filmezésre kell, helyhez kötve, építs mini hőlégballont! Itt egy jó kis videó, hogyan építhetsz házilag:

https://www.youtube.com/watch?v=vb4g5-oUrhQ

2015. okt. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de maradok a helyhez kötött "drónnál". Egy zacskós-szívószálas hőlégballon soha az életben nem fog fölemelni egy telefont, ezt még egy zsírpapírból készültről sem feltételezném. Nem feltett szándékom filmezni, csupán érdekel egy-egy saját légifelvétel (viszonylag tetszőleges helyen történő) készítésének lehetősége.
2015. okt. 12. 02:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem én. Viszont vannak jó árban levő drónok, kamerával. 18-20000 forint között. És az a feneség, hogy valószínűleg olcsóbb megvenni, mint építeni. Gondolok itt a stabilizátor elektronikájára.
2015. okt. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megvenni nem kihívás. Több millió forintot el tudnék szórni egy szempillantás alatt, csak ilyen és ehhez hasonló műszaki cikkekre. Ha vásárolgatni szerettem volna, nem írom ki a kérdést.


Egy ehhez hasonló, nagyobb sárkány építésének viszont nem látom akadályát. [link]

2015. okt. 12. 02:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez még egyszerűbb is, mint egy drón.
2015. okt. 12. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!