Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi az a szűrő és mire jó és...

Muki1999 kérdése:

Mi az a szűrő és mire jó és hogyan tudom használni?

Figyelt kérdés
Most kezdtem csak igazán foglalkozni a fotózással. Gépem már van, méghozzá egy Sony dsc-h300-as. Alapvetően kis gép de kezdetnek jó. Viszont szeretnék hozzá tartozékokat venni. És fogalmam sincs, hogy mivel kezdjem. Legfőképp portrékat és tájképeket szoktam fotózni. És nagyon sok oldalt megnéztem már de sehol semmi erről. A szűrőt obi nélkül is tudom használni a gépen? És hogy válasszak szűrőt? És honnan tudom mekkora méret kell? Előre is köszönöm a válaszokat:)
2015. okt. 14. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Objektív minden gépen van, csak a te esetedben ez nem cserélhető :))

Szűrőből rengetegféle van, de a te gépedre nem lehet tenni sajnos.


(Effekt, szín, korrekciós stb szűrők és megannyi alfajtái, nehéz lenne most felsorolni mindet.)

2015. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

A legjobb szűrő mindig az, amit nem tekersz fel a gépedre ;) Persze, vannak bizonyos esetek, amikor kell a szűrő, de csak azért kár belecsapni a lecsóba, mert az olyan professzionális, főleg, hogy manapság egy csomó effektet már digitálisan is el lehet érni, nem kell hozzá feltétlen üveg.



Egy szó mint száz, ha tényleg szükséged lesz filterekre, akkor majd tudni is fogod, hogy mire használd, de a te gépedre nem lehet feltenni őket.



Ha pedig csak bővebben érdekel a téma, akkor pl a [link] -on van fent egy csomó filter, és a sample photography menünél mindegyikhez megnézheted, hogy mit eredményez.

2015. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2015. okt. 17. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!