Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 3000N fényképezőgéph...

Canon EOS 3000N fényképezőgéphez objektívek?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam meg ezt a gépet. Eddig Nikonokkal voltam "ellátva", mind analóg s mind digitális téren. Egy ismerősöm ajánlotta a Canon-t. Szeretném kiegészíteni s kitapasztalni a gépet. Írnátok nekem tapasztalatokat? Sigma objektív kompatibilis hozzá? Makró előtét-lencsét gyártanak ehhez a típushoz? Tapasztalatlan vagyok s nehezen találtam infót erről a gépről.

2015. nov. 9. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha rendszerobjektív kell, akkor EF csatlakozósat vegyél. Vehetsz rá EOS/m42 adaptert, a Nikonnal szemben itt nincs gond az élesítéssel. Az előtét lencse nem a gép típusától függ, hanem az objektívre történő rögzíthetőségtől.

Egy ilyen gépben az is felvillanyozó, hogy mikor befűzöd a filmet, azonnal kétszeresére nő az értéke :)

2015. nov. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Sigma objektív kompatibilis hozzá?"


Bármelyik objektív kompatibilis hozzá, amelyiket EF bajonettel gyártottak. Tehát egy EF bajonettes Sigma/Tamron/Tokina (esetleg Samayang) rácsattintható, de pl a Sigma gyárt Nikon F bajonettel is objektívet, az természetesen nem lesz hozzá jó, pedig mindkettő Sigma.


Canon objektívekből arról figyelj, hogy neked csak az EF jelölésű jó, az EF-S nem (ahogy az FD sem)

2015. nov. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nézegettem obikat, és kissé el vagyok veszve. A fix 50-es alapvetően mire használható? (Ehhez a géphez 28-80-as van, néztem is hozzá tesztfotókat, elsőre nem is rossz.)
2015. nov. 10. 06:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Filmes gépen a nagy fényerejű (2.0 vagy manaság inkább 1.8) objektívek sokáig a 35mm-es fix mellett a tipikus alap objektívet jelentették, mivel közel áll a látószöge az emberi szem természetes látószögéhez, nincs jelentős torzítása, és jó térérzetet lehet adni vele.


A zoomok megjelenése mint alap objektívet háttérbe szorította a fixeket, de egy pár dolog miatt mégsem haltak ki teljesen, sőt!


- a fixek képminősége jellemzően mindig veri a zoomokét, azok a zoomok pedig amik már-már a fixek képminőségével versenyeznek árban horribilisek

- általában jelentősen olcsóbbak, mint egy hasonló minőségű/fényerejű zoom

- fényerősek. f1.8-f2-es zoomokat egy kezemen meg tudom számolni, fixek között pedig ez még teljesen általános. Ez nem csak a rossz fényviszonyok közötti fotózást támogatja, hanem gyönyörűen lehet vele elmosni a hátteret, és ezzel "leemelni" a témát a háttérről

- könnyebbek és kisebbek, mint a zoomok


Tanácsolom, hogy vegyél egy 1.8/50-et, kb 40 ezerért megkapod, és egy olyan világ fog feltárulni előtted az általad írt zoomnál messze jobb képminőség, és a nagy fényerő miatt, amiről nem is álmodtál, főleg akkor, ha a képeidet nem csak 9x13-as vagy 10x15-ös mikro méretben hívod elő, hanem mondjuk kb A4-esben.

2015. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az első mondatból kimaradt, hogy a nagy fényerejű 50mm-es és 35mm-es objektívek :)
2015. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!
2015. nov. 10. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!