Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szabadtéri fotózáshoz (ha nem...

Szabadtéri fotózáshoz (ha nem tudom megoldani a hálózatra való csatlakozást), csak ezeket az olcsóbb, gagyibb kivitelezésű vakuszetteket lehet használni vagy akár egy komolyabbat is?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2015. nov. 13. 21:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2015. nov. 13. 21:40
 2/15 anonim ***** válasza:

Szabadtérre az első két szetthez kell generátor is...

Akkor már inkább rendszervaku szett, mobilisabb sokkal. De; kültéren sokszor kevésnek bizonyul az 1/250s* (1/200, gépfüggő) záridő - vakuval ez a maximum.

Tehát érdemes akkor már olyan kioldót és vakut választani amellyel lehetséges a hss. Ezek nem olcsóak.


*persze nagyban függ a rekesztől is, de kültéren nyilván érdemesebb tág blendével fotózni, hogy szépen el legyen mosva a háttér. De ebben az esetben ugye minél rövidebb záridő kell.


Vagy ha nem is a hss mellett döntesz akkor érdemes lehet sötétítő szűrőt (nd) beszerezni, de a minőségi darabokat meg kell fizetni. Az ebay-es 1000ft körülieket nem ajánlom, sokat ront a képen és színez is.

2015. nov. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen gondolkodom, de ez a vaku nem tűnik túl jónak. Max megveszem külön a softboxot plusz veszek egy Nikon SB-910-es vagy egy SB-700-as vakut. Úgy jó lehet?

2015. nov. 13. 23:52
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen!

De egyébként az a yongnuo vaku nem rossz ám, nekem van egy korábbi változata, elég strapabíró.

De nyilván a Nikon vakukkal nem veszi fel a versenyt. :)

2015. nov. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted így kompletten egyelőre megteszi?

Mert nem biztos hogy per pill be tudok ruházni egy 130.000 Ft-os vakura + egy 46.000 Ft-os softboxra. Hanem akkor inkább 70.000 Ft-ért megvenném a linken látható felszerelést a Yongnuo YN-560 IV vakuval és egyelőre felhagyok a Nikon vaku beszerzésével.

A vakut egyébként az utóbbi esetben mivel tudnám működtetni? Kábellel illetve kioldóval? De ehhez ugye egyik sem jár. Mit lenne érdemes venni?

Amúgy Nikon D5100-es gépem van, ha ez egy fontos paraméter lenne.

2015. nov. 14. 23:37
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal olcsóbban kijössz, ha veszel egy vakut, külön az állványt és mondjuk egy brolly boxot.


A brollybox is ugyanúgy softbox minőségű fényt ad, ernyőként nyitható úgyhogy még kényelmesebb is lenne, nem kellene a pálcákkal szórakozni kint. Én 5-7e ft körül szereztem be 102cm-es walimex brollyt, szabadtérre ezt viszem - ha netán valami történne vele mégsem érne akkora anyagi kár.


Külön-külön pl. ha az mcgoat-tól rendeled (olcsóbb) akkor kb feléből megúszod.

Vagy nagyjából maradsz annál az árnál, de akkor belefér egy ttl yongnuo vaku is, ami már tudja a hss-t és máris sokkal előrébb vagy! :)

2015. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*110cm-es, bocsi
2015. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hm szerintem maradok most annál, hogy veszek egy Nikon vakut, nyár előtt pedig megveszem a softboxot vaku nélkül. Csak ugye kellene valami kioldó, és nem tudom hogy nekem pontosan milyen kell. Ugyanis van egy olyan hogy csak vevő, meg van ami szett.


Vevő: [link]


Szett: [link]


Ismerem ezt a típust, mert stúdiófotózásnál ilyet használok.


Gondolkoztam szinkronkábelben is, de ha jól tudom az én gépemhez nem csatlakoztatható, mert nincs megfelelő bemenet a gépemen. Ezért csak a kioldó jöhet számításba.

2015. nov. 16. 21:16
 9/15 anonim ***** válasza:

A rádiós jobb, először mindenképp szett kellene... hiszen adó nélkül csak a vevő nem ér semmit.

Sajnos ezek a pár ezer forintosak gagyik, habár nekem volt olyan is, de gyakran szétesett - bár azóta is működik.

2015. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez a szett nem éppen pár ezer Ft-os... :D
2015. nov. 17. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!