Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképező gép, ami szép...

Fényképező gép, ami szép képeket csinál és jól is kameráz. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Olyan fényképező gépet szeretnék, ami szép képeket csinál, és ha zoomolok videózás közben,akkor nem mosódik el a kép. A megapikszelek és az optikai zoom megfelelő legyen (ezt máshogy nem tudom megfogalmazni) és persze aránylag jó ára legyen.


Köszi előre is!



2015. nov. 21. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Canon 1Dx

+

Canon EF 24-105 IS USM L

2015. nov. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sony A7S II.
2015. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan fényképező gépet szeretnék, ami szép képeket csinál,"


Ajánlom a Canon sorozat GP modelljeit ( Great Photos ), illetve a Nikon BPO ( Brilliant Photos Only ) sorozat vázait. Kevesen tudják, de csak ezek a gépek készülnek úgy bármit fotózol az pompázatos lesz. Tehát ha pl egy darab betontömböt fotózol az út szélén, a kép akkor is egy remekbe szabott naplemente lesz, táncoló delfinekkel a Karib-tenger közepén, jobb szélén pedig Fekete Szakáll fog barátságosan mosolyogni.


"A megapikszelek és az optikai zoom megfelelő legyen (ezt máshogy nem tudom megfogalmazni) és persze aránylag jó ára legyen. "


Nagyon jól összefoglaltad a lényeget. Mindenképp olyan gépet vegyél amiben benne vannak a PC ( pixel checking ) illetve a ZC ( zoom checking funkciók ). Sajnos velem is előfordult már, hogy beállítottam a témát, a záridőt, rekeszt, ISOt miegymást és azt a hibaüzenetet kaptam, hogy "The current zoom settings are not enough to take this shoot". El tudod képzeni? Vagy pl amikor Kelimutut fotóztam ( Vulkán Flores szigetén - Indonézia ) akkor elég bosszantó volt hajnalban a "your camare is run out of megapixel ) üzentet olvasni és ezáltal meghiúsult a fotózás és csupa használhatatlan fotót lőttem.


A jó árról csak azt tudom mondani, hogy Canon gépeknél egyszerre lenyomod a exponáló gombot és nyomva tartva a programtárcsát M pozícióba tekered akkor a kijelzőre pillantva ezeket olvashatod:


- Sonnenangebot ( A nagy német fotográfus Kurt Fotomachen-re utalnak): azt jelenti, hogy ez akciós ajánlat akár jó is lehet

- OP - Over price - na ezt nem szabad megvenni, mert drága

- UP - Under price - sajnos ez ritkán látható, de ha egy nagyobb fotós boltban végigtekergeted a vázakat, akkor van esélyed ilyet látni

- SP - Standard price: ebből van a legtöbb, általános beárazás


Sajnos videózással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni.

2015. nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: priceless :D
2015. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!