Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ma már elavultnak számít a...

Ma már elavultnak számít a miniDv kazettás kamera?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy videokamerát, de tanácstalan vagyok. látom, hogy lényegesen olcsóbbak a miniDv kazettások, mint a memóriakártyások Megérné egy ilyet venni? Nem elavult? Jó a minősége?

2015. nov. 28. 14:46
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:

Nekem nincs és bár nincs is tervben hogy vegyek, de tuti csak memória kártyásat vennék a mai világban. Lehet drágább a memória kártyás de kompatibilisebb mindennel, tárhely jól bővíthető, kisebb tárolás, jobb. Minden kazetta kb elavult. Emlékszem anno amikor bejöttek az első CD-k. Még DVD sehol sem volt, csak CD. Épphogy lehetett pár albumot kapni. Mindenki azt mondta hogy ez túl drága és sosem fg elterjedni. Most meg szinte kilóra lehet venni. Még DVD-t is.


Szerintem feljtős hosszú távon rosszabbul járnál. Inkább gyűjts még hozzá ha kell.

2015. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A minoseg attol fugg, mihez viszonyitod. Egy regi TV-n (5-10 eves) jol mutat, de egy 3-5 eves monitoron mar csunya lesz. 480i, 576i felbontas sehol nincs az 1080p fullHD-hoz kepest.


A masik ok, hogy kenyelmetlen. Digitalizalni 1:1 ido alatt lehet (+minosegvesztes), ha torolni akarsz akkor vissza kell tekergetni... Lehet hogy firewire bovitokartyat is kell venned.


Egy letunt kor technologiaja, persze emiatt olcson utannaddobjak.

2015. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen felejtsd el, sőt úgy is mondhatnám, hogy azonnal felejtsd el :)!!!

Ha nem akarsz vagyonokat költeni kamerára akkor vedd meg a legolcsóbb Panasonic, Canon vagy Sony kamerák valamelyikét.

[link]


Úgy látom most 52 ezerért már kapsz jó kamerát.

Ahogy már előttem leírták a miniDV egy letünt kor vívmánya, szép volt, jó volt de el kell felejteni.

Minden felvételt egy az egyben fel kell játszani számítógépre, időpazarlás és a minősége is elavult.


Szóval vedd meg a legolcsóbb " megbízható márkájú " kamerát oszt jó napot...:)

2015. nov. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tegnap már vettem is egy használt, jó állapotú Panasonic kamerát 35e forintért, kítűnő képe van, HD, sd kártyára rögzít.
2015. nov. 29. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd, aztán a miniDV-ét meg ne halljuk még egyszer !!!:) :)
2015. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
:D
2015. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam ki, mert nam találtam 2012-nél frissebb infót a miniDv-ről, akkor még mindenki csak dícsérte, nomeg egy csomó gyártó csinál még kazettákat, ezekből arra következtettem, hog ez valami mai világban is bevett jócucc. Egyáltalán nem vagyok jártas a témában.
2015. nov. 30. 08:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok jártas a témában, de nem egy operatőr ismerősöm MiniDv kamerát használ, bár ezek profi camcorderek.
2016. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!