Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 700D váz,50 mm f 1.8/f...

Canon 700D váz,50 mm f 1.8/f 1.4 (mi a különbség) vagy inkább 18-55 f 3.5-5.6 objektiv kezdésnek megfelel? Valamint, tudtok ajánlani online tananyagot, ahol pár fogalmat, alapokat elsajátithatok?

Figyelt kérdés
Mozgó emberek, portrék, tájképek, városok fényképezésére használnám leginkább.
2015. dec. 6. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ful amatőr vagyok, de azt tudom, hogy az 1.4-es fényerős obit nem aprópénzért adják. Ha utána olvasol Te magad is rá jösz , hogy miért.

Egy objektívnek az egyik legmeghatározóbb jellemzője a fényerő. A lényeg, hogy gyenge fényviszonyok között is vaku nélkül is jó képet lehet készíteni vele...röviden-tömören.

2015. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélve a kis mélységélességről. Hiszen tudjuk, hogy a művészi fotó ezzel kezdődik. Vagyis az elmosódott háttérrel.

Ehhez viszont ki kell nyitni a blendét.

A 3.5-ös érték tulajdonkép mutatja az objektív korlátait, vagyis ettől nagyobb blendenyitást nem enged. Egy átlag felhasználónak ez bőven elég, hiszen a gyártó őket célozza meg mert belőlük van a legtöbb. Utazáshoz, családi eseményekhez teljesen elég az átlagos kit objektív és annak tudása. De aki ettől többre vágyik azok számára az 50 mm-es fix objektív lesz a következő lépés, hiszen a nagy fényerő új dimenziókat nyit meg a felhasználó számára....

2015. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a portré obik is ezzel kezdődnek. Az 50 mm-es az egy univerzális objektív, hiszen már ezzel is torzítás mentesen lehet portrét készíteni, viszont még a látószöge alkalmassá teszi események rögzítésére is. Ezt az objektívet előszeretettel használják az úgynevezett cinematográfusok, azaz esküvői videósok is, természetesen közülük is azok akik DSLR gépeket használnak. Az 1.4-es fényerő egy videós számára is igazi csemege, hiszen a belsőtérben készült felvételeknél, a rosszul megvilágított terekben is jól teljesít az objektív. Nem beszélve az éjszakai felvételeknél....
2015. dec. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, igazán hasznos volt! Nagyjából kapisgálom miről van szó, viszont még rengeteget kell tanulnom, azt sem tudom hol kezdjem.

Nagyapám fotográfus volt és ragadt rám jó adag művész látás, tudom jó képeket készítenék és ha csak magamnak emlékként, már akkor is megéri. Plusz ez egy igazán gyönyörű hobbi.

A munkámból adódóan elég sokat utazom és nem szeretnék pár én múlva 4-5 iPhone képpel maradni.


Szóval leegyszerűsítve: az 1.4 jobb mint az 1.8? Az 1.8 mire jó, várost, fényeket éjszaka lehet szépen fotózni vele?

Kitobit azért nem szeretnék, mert úgy összességében nem olvastam túl sok jót róla, ezért inkább megvenném a 700d vázat plusz egy jobb obit.

700d alá azért nem mennék, mert szeretnék videózni is.

Szerinted ez így megfelelő lenne amire én szeretném? Mármint a 700d + 50 mm 1.8 (vagy 1.4??)?

2015. dec. 7. 03:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mivel nekem nincsenek DSLR-ekkel kapcsolatban tapasztalataim, és én könnyen tudok tanácsot adni bárkinek, hiszen nem nekem kell kifizetni ill. nem én fogom használni.

De azt is tudom, hogy a legtöbb DSLR felhasználónak nem csupán egyetlen egy objektívje van, hanem legalább 3.

Mindig az adott téma határozza meg az objektív felhasználást. Szerintem ha engem kérdez valaki, akkor én a következő 3 objektívet vásárolnám meg és nem feltétlenül újakat:

1. Alap kit objektív, lehetőleg 18-135mm

2. 50 mm

3. Valamilyen nagyobb tele.pl. 75-300 mm

2015. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De az is igaz , hogy portrézni inkább Canon EF 85mm f/1.8 -as optikát javasolnám, ami kifejezetten erre a célra készült. Az 50 mm-es még jó, de nem az ideális.
2015. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megvettem az 50 mm 1.8-at, nagyon örülök neki! Persze tudom, hogy ha haladni akarsz, kellenek az új objektivek, legalábbis 1-2 alapdarab, viszont én még nem tartok "sehol" :), csak a művészi érzékem van meg a dologhoz.

2015. dec. 8. 21:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Na, hát örülök ha tudtam segíteni a döntésedben, sok sikert a munkáidhoz...:)
2015. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Esetleg tudnál ajánlani online tananyagot, ahol jó szájbarágósan elmagyarázzák amit tudni érdemes, mielőtt elkezd az ember kattintgatni? :)

2015. dec. 9. 06:42
 10/11 anonim ***** válasza:
2015. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!