Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen Canon gépet ajánlanátok?

Milyen Canon gépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért írok Netek, mert hosszas őrlődés és hezitálás után rá kellett jönnöm, hogy a Canon gépek sokkal jobb videót készítenek mint Nikonos társaik. És ezen felismerés után úgy döntöttem, hogy ebbe a típusba ruházok be, viszont lélekben még mindig Nikonos vagyok és nem tudom merre induljak el. Amit eddig néztem az az EOS 60D, és a 600D vázak területén, de ha tudnátok valamit ajánlani azt is megnézném. Lencse, vagy lencsék területén meg totálisan tanácstalan vagyok a lényeg, hogy fele-fele arányban fotóznék és videóznék is velük. Írjátok meg kérlek mit tudnátok javasolni elvégre Ti biztos régebben ismeritek a márkát mint én :)


Üdv: Bálint



2015. dec. 10. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit leírtál abban a formában nem igaz.


Nikon teszt filmek:

[link]

[link]


De ha jó videót akarsz látni:

[link]

[link]


vagy:

[link]

2015. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem rossz, de azért ez is inkább az utómunkának tudható be mint a gépnek. A D3200 ráadásul pont a belépő gép, aki kicsit is komolyan veszi a fotózást videózást szinte azonnal lecseréli :D


A panasonic elhiszem hogy tud 4K-t de (csak) nem attól lesz jó egy felvétel. Paradox módon egyébként nem is tudtam megnézni, mert összeomlana a gépem ha rámennék :D

Ezt is kb annyira parasztvakításnak tartom mint mondjuk a kompak kisgépeknél a mittoménhányszoros optikai zoomot, vagy telefonoknál a több megapixelt mint amíg el tud számolni az ember. Itt rávágják hogy 4K rögtön lehet érte kétszázezret kérni.

Valahogy nem szaladok a boltba. MErt ha olyan királyságos akkor miért nem ezt használják nagy mozifilmeknél? :D A digitális vetítőgépek 2-4K-ban dolgoznak, de ez a kérdés költői volt persze. Ne menjünk ennyire messze egy Canon 5D Mark III-nak miért kerül csak a váza több mint 7 kilóba? :D

2015. dec. 10. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy Canon 70D-t vettem nemrég, az STM optikák direkt arra vannak hogy gyors és pontos fókusz legyen a felvétel közben és néma a fókuszmotor a videózás miatt!
2015. dec. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Félre értetted a linkeket. Nem a 4K a lényeg, nem attól jó, vagy jobb a Panasonic. Gondoltam lesz annyi benned, hogy 1080p-ben is megnézd a videókat, mert az a lényeg.

Ebben a felbontásban is magasan veri a Pana mindkét nagy márkát.

Szemmel láthatóan részletgazdagabbak a Pana videói. És a tesztfotók sem utolsók.


Ha utána olvasol akkor fogsz olyannal találkozni, hogy a DSLR-eket nem igazán a videózásra találták ki, pont ezért lettek megalkotva a milc gépek, ahol már nem probléma a hosszabb videózás sem.


Én videós szemmel nézem a fényképezőgépeket. Pont ezért a Pana FZ1000, és a G7 az ideális választás, mert azon túl, hogy jó fényképezőgépek, 1080p-ban kiváló videókat készítenek.

2015. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 San Bernardo válasza:

Annak idején Henry Fordot megkérdezték, mikor már nagyon ment a Ford autó.

"Uram, ön mégis a világ legnagyobb autógyártója, ön szerint milyen autót érdemes venni?"


Mire Ford válasza ez volt:


"Újat."


Megfontolandó.

2015. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!