Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » APC-S vázhoz lehet e használni...

BeluDavid kérdése:

APC-S vázhoz lehet e használni, nem AF-S objektívet?

Figyelt kérdés

Van egy Nikon D3100-as vázam és szeretnék hozzá egy 50mm fix objektívet. Csak az AF-S változat 50-100 között mozog. Ezért kérdezem, hogy sima AF objektívet használhatok e vele? Csak annyi, hogy nem lesz autófókuszom?


Köszi a segítséget előre is!



2015. dec. 22. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Lesz autofókuszod, hiszen ott van a nevében, hogy AF (Nikon AF 50mm f/1.8D), csak Silent Wave Motor nincs benne.

Egyébként a szenzor neve helyesen APS-C.

2015. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infót
2015. dec. 22. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz autofókuszod, mivel a hagyományos AF Nikkor objektívek gépvázba épített AF motort igényelnek. Ilyen a D3100-ben nincs.


Ezt leszámítva használható az objektív.

2015. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaza van, rosszul írtam, nincs a gépben motor, tehát AF sincs.
2015. dec. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam. Köszi a segítséget. Az amúgy sem muszáj mivel csak bokeh fotózáshoz kell.

Erről a két obiról lenne szó:

[link]


[link]

2015. dec. 23. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:

A második eleve egy manuális objektív, úgyhogy az AF ott kilőve. Szerintem fénymérés sincs vele.


Az elsővel szerintem csak AF-od nem lesz.

2015. dec. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!