Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Helo. Szerintetek igaz ez a...

Helo. Szerintetek igaz ez a dslr gépekre?

Figyelt kérdés
Egy fórumon úgy olvastam hogy 110ezer forinttól 280 ezer forintig, a full frames gépekig kb ugyanolyan képminőséget adnak az APS-c szenzoros gépek. A drágábbakban esetleg több beállítási lehetőség van. Szerintetek igaz ez? Példáuil egy 110ezer forintos canon 1200d kb ugyanolyan képet ad hasonló objektívvel mint egy nikon d7200, ami 28 ezer forint.

2015. dec. 28. 10:35
 1/6 A kérdező kommentje:
vagyis 280 ezer, elírtam
2015. dec. 28. 10:42
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

részigazság.


Az APS-C szenzoros gépekben többé kevésbé ugyanaz a képérzékelő és feldolgozó chip dolgozik, és a különbségek egy része az elkészült képre nem sok hatással van.


Másrészt, a jobb gépek jobb AF rendszer azt jelenti, hogy amint a körülmények eltérnek az optimálistól, sokkal több jó képet fogsz lőni egy drágább géppel, a nagyobb állíthatóság azt jelenti, hogy az ISO-t kisebb lépésekkel is állíthatod, így zajmentesebb képeket tudsz csinálni, stb...


Egyébként a nikon-canon összehasonlítást kár ebbe belekeverni jobb egy 1200D vs 7D párost hasonlítgatni

2015. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
na így már jobban értem, köszönöm. Akkor lehet gyűjtögetek és veszek egy jobb Aps-c szenzoros gépet, mondjuk egy 700d-t.
2015. dec. 28. 11:11
 4/6 Topor G ***** válasza:
A kép minősége csak egy dolog (és nem is mindig jól körülírható) a jó kép fogalmában. Az ilyen kérdésekre azt szoktam javasolni, hogy vegyél egy belépő kategóriát, és aztán egy pár ezer kép után látni fogod, mi hiányzik, és az alapján pontosan tudni fogod, mit akarsz venni legközelebb! De persze mindez attól is függ, mennyi pénzed van rá és ténylegesen milyen célra kell (hobbi v. profi, azon belül is stúdió, riporter esetleg művészfotózás?)
2016. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
csak hobbi célra szeretnék minél szebb minőséget.A profi gépek 500 körül vannak. Főleg portrékat és éjszakai városképeket csinálnék. Jelenleg egy samsung nx 1100-asom van.
2016. jan. 8. 16:07
 6/6 Topor G ***** válasza:

Nem ismerem a Samsungot, így nem tudok összehasonlítási alapot. Így én válnék kérdezővé, ami nem helyes :)


Akiket ismerek, általában egy rendszernél maradnak, tehát ha Nikonnal kezdett, ahhoz vásárol később objektíveket, újabb vázat, stb. De ez nem törvényszerű...

2016. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!