Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez az objektív mennyire lenne...

Ez az objektív mennyire lenne használható tárgyfotózáshoz?

Figyelt kérdés
Canon EF 18-55 mm DC III objektívet adnak együtt a boltban a Canon EOS 1200 D fényképezőgéppel. A kérdésem az lenne, hogy ezzel az objektívvel mennyire lehet igényes tárgyfotókat készíteni? Szükséges-e pl. 85 mm-es objektív hozzá, vagy elegendő az 55 mm?

2016. jan. 14. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tárgyat bármilyen objektívvel le lehet fotózni. Kérdés, milyen messze van a tárgy, és mit akarsz elérni.

Miért kellene hozzá pont 85mm? Miért nem 100? vagy 35?

Mit fotózol? Kiskanalat vagy toronyórát?

2016. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Közelről szeretnék kis méretű tárgyakat fotózni, de azért nem nagyon apró részleteket. A kiskanál egy elég jó példa. Kb. olyan kiskanál - nagyobb bögre méret közötti tárgyakat.
2016. jan. 14. 15:29
 3/13 anonim ***** válasza:
Amíg ennyire fogalmatlan vagy, addig nem az objektív lesz a gyenge láncszem.
2016. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hozzáértő emberek értelmes válaszaira vagyok kíváncsi. Valószínűleg te is elég fogalmatlan lehetsz, ha még azt sem tudod, hogy közelről milyen típusú objektívvel lehet fotókat készíteni. Azt hiszem, elég információt adtam meg ahhoz, hogy ha valaki ért hozzá és akar segíteni, akkor tud. Legalább nagyjából. :) Persze, ha nem akar, az más kérdés, de akkor minek szól hozzá. Úgy látszik, nincs jobb dolgod. Szegényke.
2016. jan. 14. 17:12
 5/13 A kérdező kommentje:
Mármint ha értesz hozzá egyáltalán, mivel ez számomra nem derült ki a hozzászólásodból, "okoska". :)
2016. jan. 14. 17:13
 6/13 A kérdező kommentje:
Értelmes emberek? Valaki?
2016. jan. 14. 17:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, minek kellett volna kiderülnie számodra egy egy soros hozzászólásból. Nem, az első nem én voltam. De akkor segítek kicsit: Bármilyen objektívvel lehet tárgyakat fotózni. Kicsiket is, nagyokat is - közelről és távolról is. Az egyetlen korlát az objektív közelpontja.


"Értelmes" emberek értelmes válaszát várod, miközben magas lóról, nagyképűen, lekezelően böfögsz ide pár szót, mint aki elvárja, hogy kiszolgálják és gondolatait is kitalálják.


A kérdésed és a szerinted elégségesnek tartott információ édeskevés, mint már említettem bármivel lehet tárgyakat fotózni. Mivel nem vagy képes az elvárásaidat tényszerűen megfogalmazni, megpróbálhatjuk kihúzni belőled valahogy, hogy mégis mi a lópikulát akarsz csinálni - vagy hagyjuk a francba, végülis mit erőlködjünk itt, amikor ilyen nagyképűen adod elő itt magad. Oldd meg egyedül.

2016. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bármivel lehet tárgyakat fotózni? Tényleg? Hát, ha nem mondod, rá sem jövök magamtól. Magas lóról nem én kezdtem el beszélni. :) Amúgy nyugodj meg, meg fogom találni a választ, hamarabb, mint gondolnád. Köszi a "segítséget"!
2016. jan. 14. 18:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Nehéz ám választ találni, ha még a kérdést sem tudod.
2016. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudtommal a DC jelzésű objektívek nagyon gyenge minőségűek, valószínűleg nem ez lesz a legjobb választás.

Megint kérdés, hogy mi neked az igényes tárgyfotó. A tárgyak (feltételezem) meg akarod mutatni, tehát nem elvárás, hogy a kis mélységélesség, bár egy 5,6-os rekeszel nem tudom, eléred-e a kívánt hatást.

Mutass esetleg egy példa képet, és akkor egyszerűbb válaszolni.

Mindenesetre egy fix objektív mindenképp szebb rajzolatú, mint egy kitobjektív.

2016. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!