Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sony Cyber-Shot DSC-HX300-nak...

Sony Cyber-Shot DSC-HX300-nak valóban ilyen minősíthetetlenül rossz a képminősége?

Figyelt kérdés
Több mint 4 hónapja nyúzok egy ilyen masinát és egyszerűen nem tudom elhinni , hogy egy ilyen drága és ilyen rossz a képminősége. A 5mp telefonommal (ami 25k volt a tescoba) szebb vagy ugyan ilyen képet csinálok . Nem dslr minőséget vártam tőle csak azt hogy a 2008-ban vásárolt ugyanilyen márkájú fénygépet valamivel felülmúlja.

2016. jan. 21. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél fel kérlek valahova 2-3 a sony-val készült képet, és 1-2 olyat, amit a mobillal/korábbi géppel lőttél, hogy lehessen látni, hogy mire gondolsz.


Így önmagában lehet a géped egyedileg hibás, lehet a fotós hibázik, és persze lehet a típus is rossz, de azért a neten szétnézve sok jó képet lőnek ezekkel a gépekkel.

2016. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudnál linkelni egy vele készült képet?
2016. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt vannak képek. Telefonom VS. Sony. Az exifből látszik, hogy a sonyval készült képek gyengébb fényviszonyok között készültek ám nincs ez máshogy verővényes napsütésben sem.

[link]

2016. jan. 22. 13:15
 4/9 A kérdező kommentje:
+ csináltam 1-1 croppolt képet is ahol látszik , hogy kontraszthatároknál van leginkább a gond. Én szoftveres butításra tippelek...
2016. jan. 22. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Én valamikor 4 éve vettem egy kis Sonyt féláron az Auchanban. Zeiss optikás és van benne képstabilizátor is, szélben is használható. És most is tökéletesen éles és jó képeket lehet készíteni vele. Nézd meg a beállításokat, én többnyire automatikusra állítva használom. A szineket befolyásolja az SD kártya minősége is, nem a legolcsóbbat kell megvenni.

A Samsung mobilok is igen jó képeket készítenek, de azt nagyítani nyomdai minőségre nem lehet.

2016. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A szineket befolyásolja az SD kártya minősége is..."


Meg, hogy bőr vagy vászon cipő van rajtad, nem?

2016. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Rakj bele egy gagyi SD kártyát, fotózzál rá, aztán cseréld ki Kingstonra. Mentsd le a számítógépre, látni fogod a különbséget. Nem mindegy.
2016. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eza memória kártya befolyásolja a színeket akkora marhaság, hogy már fáj, te meg nem tudod elengedni, csak szajkózod tovább...


Ilyen elven a másolásnál is változnak a színek, hiszen nem biztos, hogy a HDD ugyanolyan minőségű, mint a kártya, vagy a neten küldésnél is, mert a drót is lehet vacak :D

2016. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy Sony sdhc-ra fényképezek és próbáltam már kigstonra és sandicra is . Szerintem 0 és 1 az bármelyik digitális adathordozón 0 és 1. Nem hiszem hogy befolyásolná a képek minőségét a kártya.

Haveromnak is van egy exmor coms-os gépe de az enyém azzal szemben is alul marad. hmmm hmm

2016. jan. 23. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!