Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Analóg fényképezőgép használók...

Analóg fényképezőgép használók: lehetséges dolog újrahasználni egy filmtekercset?

Figyelt kérdés

Az a problémám, (mielött megnézetném valakivel a gépet, hogy müködési, vagy rossz beállítási problémája van-e), hogy ha épp úgy jött ki egy használt, előhivatott filmtekercs, hogy az elejére és a végére sikerült jóképet csinálnom, viszont a többi rész, a közepe szinte üres, max. csak 1-1 homálykép, de feltételezem, hogy még müködik (két jól sikerül képpel :)) ), újrahasználható-e a filmtekercs üres részei? Mivel nem kockáztatnám, hogy ilyenmódon újat vegyek, föleg hogy az előhivatást is szinte hiába fizettem.:)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. jan. 29. 12:11
 1/6 anonim válasza:

Szia!


Legjobb tudomásom szerint lehetetlen. A nyers kidolgozatlan filmen egy vegyi (nem akarom megnevezni, mert nem vagyok biztos benne) réteg található, amelyet ha fény ér (teljesen lényegtelen ezen szempontból, hogy a blendén és lencsén át éri, vagy kinyitod a gép hátulját, bár az eredmény nem lesz azonos...), arra reagál. Ezután megfelelő komponensű vegyi anyagokkal ezt többé-kevésbé "lemossák, megszilárdítják" (előhívás) a képet rajta, megfelelő körülmények között, így lesz negatív belőle.

A leírásom nem teljesen pontos, de egy fotós bővebben eltudja magyarázni neked az egész folyamatot, kezdve az analóg fényképezők működésétől, az előhívás összes részletét.

2016. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bőven hasznos válasz volt, köszönöm!:)

Eddig egyáltalán nem értettem ezt, hogy miért nem szabad fény érje, de mostmár világos!

2016. jan. 29. 13:59
 3/6 A kérdező kommentje:

Hogyha valakinek véletlenül akad valami ötlete vagy tapasztalata, az válaszolhat arra vonatkozólag is, hogyha két képet rendesen elkészített a gép, nem sok beállítás változással, akkor ennyi kapacitásnál többre nem lehet számítani tőle, vagy megfelelő beállítással rendesen használható is lehet?

Legalábbis attól tartottam, hogy nem használható.

Ha egyenlőre annyit tudok, hogy az expoziciós idő tárcsával van valamilyen baj és nem lehet több beállításban használni, csak egyben (125-ös), de a használat alatt nem állítgattam?

2016. jan. 29. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:

A filmet előhívták, fixálták, innentől végérvényesen elveszítette a fényérzékenységét.


A gép hátulját nyisd ki, fordulj fény felé és különböző expozíciós időkkel és különböző blendékkel exponálgass. Ahogy átnézel a filmkocka helyén, normál esetben az expozíció pillanatában a záridőnek megfelelően több-kevesebb ideig a teljes téglalap átlátható lesz. Ha a zár vagy a tükör problémás, akkor nem lesz átlátható a teljes téglalap egyszerre.

2016. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, rosszul fogalmaztam, nekem is már jópár éve lapít a szekrényben a filmes gép :)) Szóval ezt a fajta egyszerű zárpróbát objektív nélkül végezd el, akkor lesz simán átlátható a zár, mikor exponálsz.
2016. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehetségesnek tartom, hogy ez volt a baja, habár nem értek hozzá eléggé.

Bár filmnélkül nem müködik az exponálás, de kicsit megmozgattam a tekercs helyét, nem tudom, hogy mennyire meghatározó, hogy elég szűk a téglalap, talán az expo beállításnak megfelelően, az is lehet, hogy rosszul huztam fel a tekercset, majd kiderül

Nem tudom, hogy az-e nagyobb baj vele, hogy nem jól müködik, vagy az, hogy nehézeset gép, nehéz kezelni:-?


Az objektív esetében miből lehet tudni, hogy jól müködik? Elképzelhető, hogy született is kép, csak homályos.

2016. jan. 29. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!