Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen úton kell elindulni,...

Milyen úton kell elindulni, hogyha fényképezéshez szeretnék szponzort?

Figyelt kérdés
Kicsit hülye lehet a kérdés, de nagyon szeretek fényképezni, és a visszajelzések alapján komolyabban is foglalkozhatnék a dologgal, viszont anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy normális felszerelésem legyen. Gondoltam, hátha van valakinek ötlete, hogy milyen úton kéne elindulni ahhoz, hogy esetleg felszerelést kaphassak használatra. Ha lehet, csak értelmes kommenteket kérnék, köszönöm.
2016. febr. 1. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Az hogy a barátod lájkolja facebookon egy mobillal készült képedet, nem biztos hogy megfelelő visszajelzés.

Egyébként ha nincs felszerelésed honnan tudod hogy profi vagy?

Másrészt nincs olyan hogy szponzor, először be kell fektetned felszerelésbe és ha jól megy akkor meg tudsz belőle élni és a felszerelést fent tartani.

2016. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is mutasd meg, mit tudsz. Bemondásra senki nem fogja elhinni, hogy te több vagy, mint egy átlagos pistike fotografi, aki vaktában nyomkodja a gombot.


Csinálj egy weblapot, mutasd meg a legjobb munkáidat akár itt, nekünk is). Mutasd meg profiknak, ne csak a nagyinak meg az osztálytársaknak. Ők mindenre azt ofgják mondani, hűdejó!


Majd ha már szakemberek, szakmabeliek is azt mondják, nagyon jó vagy, gyere vissza és mesélem tovább. Meggyőződésem, hogy erre már nem fog sor kerülni - bár ne lenne igazam...


Tényleg, miért nem mutatod meg nekünk a munkádat?

2016. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy ilyen bunkó hozzáállású megjegyzéseket fogok majd kapni :)


Kedves első: kicsit el vagy tévedve. Van tükörreflexes gépem, de nem mai darab. Egy Nikon D40-nel szoktam fotózni, és nem csak új vázat, hanem új objektíveket is szeretnék, hogy fejlődni tudjak. Egyébként senki nem mondta, hogy profi vagyok, viszont koncertekre szoktam járni fényképezni, FOTÓS ÁROKBA, bármilyen meglepő. Oda viszont nekem nem elég egy egyszerű manuális teleobi meg az alap 18-55mm, mert azokkal szart se érek. Amire meg nagyon szükségem lenne, nem tudom, hogyan szerezhetném be. Szóval előbb kérdezz, mielőtt olyan baromi nagy lesz a szád.

Második kommentelőnek ugyanezt üzenném, azzal kiegészítve, hogy majd otthonról nagyon szívesen linkelek fotókat. Egyébként neves magyar zenekaroktól, zenészektől kapom a visszajelzéseket (Brains, Irie Maffia, Hősök, stbstb), rendszeresen osztogatják a fotóimat közösségi oldalakon, szóval nagyon szívesen mutogatok majd :) Egyébként 23 éves vagyok, mielőtt még ebben is leírnál ;)


Én csak ötleteket akartam az előrébb lépéshez, ehhez képest jöttök itt a flegma, LENÉZŐ, fikázó válaszokkal. Remélem azért lesz valaki, aki építő jellegű válasszal is tud szolgálni, nem csak negatív Nelliskedik...

2016. febr. 1. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy ilyen bunkó hozzáállású megjegyzéseket fogok majd kapni :)


Gondoltam, hogy ilyen bunkó reakciót fogok kapni. :)


Egyébként semmi bunkó nem volt az első két hozzászólásban - legfeljebb kételkedés. Ellenben a te reakciód nagyképű, lekezelő, bunkó.


A fotósárokban is ilyen vagy? Majd a leendő szponzornak is így add elő magad, hátha vevő lesz rá. Sok sikert!

2016. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem mutatsz nekünk képeket addig semmit sem tudunk mondani, de készülj fel hogy technikailag szét fogják szedni a képeidet (köztük én is)
2016. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szponzort munkáltatónak hívják. Dolgozz, tegyél félre és vedd meg magadnak. Csak úgy senki nem fog szponzorálni, főleg manapság, amikor minden második ember fotósnak hiszi magát. Ellenben nagyot kaszáló, sztárfényképészekről elenyészően hallani, nem egy jól megtérülő befektetés... (bocs, akinek pénze van, az így nézi)

Amúgy a másik kézenfekvő megoldás, hogy indulsz versenyeken. Sok anyagi díjazású van, ha tényleg olyan jó vagy, akkor úgyis megnyered, nem? Na, az tulajdonképpen szponzorálás, csak előtte kérnek bizonyítást is, hogy rászolgálsz.

2016. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt végképp elájulsz magadtól, adok egy tippet: az ismerősök, családtagok véleményére semmiképpen sem szabad adni, ugyanis ők nem fognak megbántani. Hanem azt mondják: Pistám, faszák a képek! Erre Pista azt gondolja: jó fotós vagyok, juhé :))


És hiába bunkózod le a válaszolókat, te mit mondanál arra, ha megkeres valaki, hogy adj neki pénzt, mert ha támogatod, akkor majd valamikor nagyon ügyes lesz?

2016. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: nevezz be fotós versenyekre. Akár nemzetközikre is. Ha valóban olyan jók a képeid, akkor benne lesznek a kiemelt képek között, és akkor már megvan az esély, hogy valaki felfigyel a munkáidra. Amúgy meg szoktak lenni olyan pályázatok is, ahol fényképezéshez való felszerelés vagy vásárlási utalvány a fődíj. Ha megnyered, akkor már meg is van oldva a gond.
2016. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok belemenni abba, hogy jók-e vagy sem a képeid.

Nézzük csak szimplán a helyzetet.


Tegyük fel, nekem vagy egy millám. Te azt mondod, szponzoráljalak, mert neked szuper képeid vannak. Akkor én, mint befektető megkérdezlek, hogy ebben nekem mi a jó? Mit kapok én a pénzemért cserébe?


Erre mi lenne a válaszod?


Mivel erre nagy valószínűséggel nem tudsz olyan választ adni, ami engem érdekeltté tenne, nem fogsz rávenni, hogy neked adjam az egy millámat. Ugyanilyen valószínűséggel másokat sem.

2016. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Háj dere! Ájem big ameriken szopnzor, te lenni veri gúd fotós. Én adni 30000000000 ameriken dollár in keshhh...


Na indulj Pistám a sárga úton :) Smaragdvárosban találkozunk :)

2016. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!