Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miként működnek ezek a kamerák?

Miként működnek ezek a kamerák?

Figyelt kérdés

A kérdésem mindössze annyi, hogy miként működnek ezek, kell-e hozzájuk valamilyen másik kiegészítő, ami vakuzik? Vagy mégis miként működnek ezek? Vagy elég csak "lőni" vele és már rajta is lesz a filmen a kép és nem kell hozzá semmilyen másik dolog.

[link]



2016. febr. 20. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A válaszom mindössze annyi, hogy ezek filmes, illetve síkfilmes kamerák. És igen, kb. elég "csak lőni", de előtte meg kell szerezni a használatukhoz és a film/papír előhíváshoz szükséges tapasztalatot. Ahogyan a repülőben is elég "csak fogni a botkormányt".
2016. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem első ránézésre úgy tűnik, hogy van köztük egyszerűbb gép is, amin nem nagyon vannak beállítási lehetőségek és akad bonyolultabb is, amihez jobban kell érteni. ez leginkább a konkrét géptől függ, amit kiválasztasz.

az előhíváshoz nem kell feltétlenül értened (persze nem árt és úgy érdekesebb is), beviheted a filmet egy fotólaborba és ott előhívják, sőt ahol árulnak ilyen gépeket és filmet, ott a gép hasznalatát is elmondják neked szerintem.

nyilván nem árt egy kicsit érteni a gépgez, meg főleg a fotózáshoz, hogy használni tudd a filmes gépeket, de szerencsére a filmes korszakban írodott szakkönyveket fillérekért megveheted bármelyik antikváriumban és minden érvényes bennük a mai napig - a fizika, optika, fénytan és így a fotózás alapjai nem sokat változtak, csak a filmet cserélték le elektronikára a gépekben.

2016. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D Közben megtaláltam, hogy pontosan milyenem is van, talán ez így közelebbi dolgokat is lehet róla mondani, bár az amit mondtatok már nagyon sokat segített.

[link]

2016. febr. 21. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!