Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép javaslat egy...

NotSureIf kérdése:

Fényképezőgép javaslat egy fiatalnak?

Figyelt kérdés
Szóval arra gondoltam, hogy szeretnék egy olyan fényképezőgépet venni amit több filmben is lehet látni. Megnyomsz egy gombot, elöl kiadja a képet, megrázod, megszárad és rakhatod is ki a faladra. Hobbira kellene. Szeretek túrázni, rövidebb utakra menni biciklivel. Valami könnyen hordozható kellene, hogy meg tudjam örökíteni a helyeket és eseményeket, állatokat, virágokat stb. Nem fogtam még fényképezőgépez a kezemben csak digitálisat. Az ár lényegtelen de azért ha lehet fél millió fölött ne ajánljatok! Köszönet a javaslatért :)

2016. ápr. 4. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen értelmetlennek tartom az ilyesmit, csak hipszterkedés.


Rossz minőségű képekről készít rossz minőségű nyomatot, horribilis áron.


Jobban jársz ha a telefonoddal fotózol és a sarki közértben hivatod elő a képeidet pár forintért.

2016. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Polaroid fényképezőkre gondolsz. (Ami ugyan egy márka, és nem maga a típus, de a kettő szinte egybemosódott.)

Baromi drága, aktív használatra értelmetlen. Ill. ezek a képek egy idő után el is évülnek, eltűnnek, ha nincsenek megfelelő körülmények között tartva.

Újonnan már talán nem is kapni ilyen instant fényképezőt.

50 darab "film" kb. 10 ezer forint. Ennyiért már nyomtatót is kapsz. Vagy ahogy az előző írta, a sarki fotósboltban kinyomtattatod az ár töredékéért.

2016. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oh, értem. Hát akkor elvetem az ötletet.

Lehet tényleg egyszerűbb és olcsóbb kinyomtatni.

2016. ápr. 5. 03:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Polaroid és Fuji Instax, amire tegondolsz, kaphatók még és a minődégük is egyre jobb, sőt már van olyan is, ami digitálisan is menti a képet, így tudod sokszorosítani si, de amire te használnád (a leírtak szerint), arra szerintem sincs értelme ilyet venni.

ez olyankor jó, ha mindenképpen ott helyben kell a kép, mert pl. dedikáltatni akarod azzal, akit lefotózol, vagy neki akarod adni emlékbe, stb. ha csak emlék képeket akarsz csinálni, akkor bármilyen digitális, vagy akár analóg gép megfelel és ráérsz a képet bármikor később kinyomtatni/előhívatni, ha egyáltalán van szükséged papír képre. a legtöbb fotót viszont ma már egyáltalán nem is nyomtatják ki az emberek, mert elég, hogy meg van digitálisan, lehet úgy is tárolni, nézegetni, küldözgetni, publikálni, stb. persze mindenki maga dönti el, hogy mire van züksége.

2016. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a 80as években volt menő. De akkor is nagy szr minőségnek számított.


Ma már teljességgel elavult sőt egyes gyártók mostanában jelentették be a filmutánpótlás gyártásának megszüntetését. Még egy darabig biztos lesz de nem sokáig

2016. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ilyeneket nézegetnék a helyedben:


[link]


[link]


1 colos érzékelő

Jó fényerejű optika

manuális állítási lehetőségek

automatikus funkciók


és nem kerül fél millába, kezdőnek ideális sőt még utána is


Persze attól is függ hogy neked milyen igényeid és céljaid vannak. Mert ha a lóvé nem lényeg akkor tükör reflexesből is be lehet vásárolni.

2016. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez az Instax Mini 11 vagy nem tudom mi a neve egy a 80-as évek beli gépeknél éppen jobb minőségű képeket készítő gép, ami nem tűnik az elején drágának. Maga a gép nem is drága, viszont az a sok papír ami kell bele, rengetegbe kerül és ezt folyamatosan fizetned kell.
2022. júl. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!