A szenzor méret mennyire befolyásolja a mélységélességet?

Figyelt kérdés
Mennyi a különbség egy 1 colos és egy 1/1,7 colos szenzor esetén?

2016. ápr. 10. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Én nem vagyok fotós, de úgy tudom hogy nem.

Az objektív nagysága és a rekesznyílás befolyásolja.

[link]

2016. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hűha! Szerintem ebbe így ne menjünk bele, mert kénytelenek lennénk szóródási körtől és nagyítástól kezdve belekeverni minden furcsa fogalmat.

Inkább maradjunk annyiban, hogy ha ezzel a két szenzoros géppel ugyanazt a képkivágást akarjuk elérni, akkor a nagyobb szenzor kép (ugyanakkorában) kisebb mélységélességű lesz.

2016. ápr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2


Ennyit én is tudok de a kérdés az hogy mennyivel lesz kisebb? Mondjuk %ban

2016. ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tsirche ***** válasza:
A lényeget már leírták, esetleg nézd még meg a dofsimulator.net-et, lehet szabályozni a szenzor méretét is, hátha segít pluszban.
2016. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 miért nem ezzel kezdted? :DDDD



pacsi ment

2016. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"mennyivel lesz kisebb? Mondjuk %ban"


Nem lesz köztük fix arány. A gyutáv változásával módosul a %.

De hogy legyen konkrétum is.


Tőled 1 méterre áll a portréalanyod, akit le akarsz fényképezni. Ugyanazt a képkivágást szeretnéd, tehát a feje ugyanolyan arányban töltse ki a képet, amit aztán A4-es papírra nyomtatsz.

Először 35mm-es ekvivalens gyújtótávval és F8 rekesszel fotózod le egy 1"-os szenzoros géppel, majd ugyanilyen képkivágással egy 1/1,7"-ossal.

A nyomtatott képen az 1"-os szenzornál másfél méter se lesz a mélységélesség, míg a 1/1,7"-esnél több mint 7 méteres tartományban minden élesnek mondható.


Ezután nem mozdulsz el és a nagyobb szenzoros géppel 250mm ekvivalens gyutávra zoomolsz. Katt, majd felveszed a 1/1,7"-es gépet és azzal is 250mm ekv. lesz a zoomállásod. A nagyobb szenzorossal picivel 2 cm alatt lesz, a kisebbel pár mm-rel 3 cm fölött. Ez már nem akkora különbség, de a 1"-os mélységélessége ugyanolyan körülmények és nagyítás mellett mindig kisebb.

2016. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!