Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » SOS! Külső vaku+eseményfotózás...

SOS! Külső vaku+eseményfotózás? Hogyan, milyen beállítás? Fontoss

Figyelt kérdés

Előre megjegyzem,hogy csak hobbi szinten fotózok.

Nemrég sikerült összeszednem a pénzt egy dslr-re és külső vakura, hogy eseményeket is tudjak fotózni.

Egyik kedves ismerősöm felkért,hogy a kislánya szülinapján fotózzak majd. Egy éves, mennyire használhatom a vakut a fényképezésénél?

Ha kint pl árnyékban készítek a családnak képet, akkor használjam a vakut, vagy fölösleges?

Inkább manuális módban?

Nagyon szépen kérlek ne olyat írjatok,hogy ha ennyit sem tudom miért megyek...valahol el kell kezeni, és ezekre a kérdésekre sehol sem kaptam konkrét választ máshol. Nagyon megköszönném,ha adnátok pár tanácsot!

Az is érdekel,hogy hogyan jobb pl a vakufejet közvetlenül szembe hajtani azzal akit fotózok, vagy kicsit feljebb és azzal a kis fényvisszaverő lapocskával?


2016. ápr. 15. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Általában a manuális módot jól gyakorlattal kezeli az ember.

Egy évest szembevakuzni valóban nem tűnik túl kívánatos dolognak, bár konkrét fizikai károsodása csak nem lesz tőle - viszont a direktben vakuzott képek inkább rondák, mint nem. Ezért is jobb az indirekt vakuzás, már persze, ha van honnan visszaverődni fénynek, mint fehér falak és menyezet. Ezek hiányában a kis lapocska valamit segít azért, de cserébe elég sokat csökkent a távolságon.

Kint árnyékban... Elvileg jó lenne a vakus derítés (árnyékban a szemgödör esetleg sötét, ésígytovább), de én kevés olyan képet látok, ahol nincs ennek természetellenes hatása. Bár lehet, hogy ez csak az én véleményem. Régi amerikai filmeken is jól látszik a derítés, kb így: [link] Ez nekem olyan, mintha a kalapjában kigyulladt volna valami, mert az agyam tudja, hogy a kalap árnyékot vet. :)

Ezt próbálgatnod kéne, ha van még idő a feladatig.

2016. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!