Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

BloodWorm75 kérdése:

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Fényképezőgépet szeretnék vásárolni elsősorban sportfotózáshoz,állatok fotózásához,tájképekhez.

Az ára 0 - 200.000 ezer között mozoghat.



2016. ápr. 18. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:

200ezerért talán kapsz egy valamire való teleobjektívet...


de még azt sem


Attól függ milyen szinten akarsz sportot vagy állatokat fotózni.

2016. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sport fotósoknál drágább cuccokkal nagyon kevesen fotóznak.Ez az összeg még az objektívekre sem elég, nemhogy a vázra, állványra, táskákra, stb stb stb.
2016. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a legnehezebb témák közül sikerült választanod, a sport és az állat fotózás is elég költséges hobbi, mivel mindkettő az átlagnál jobb képességeket igényel a géptől, a tájkép szerencsére az egyszerűbb esetek közé tartozik alapban.



Sajnos nem részletezted, hogy mit értesz sport és állatok alatt. Teljesen más felszerelést igényel egy kültéri sport, mint egy terem sport (az egyiknél általában a távolság a nagyobb probléma a másiknál pedig a fény).


Állatok között is például a madár fotózás komoly felszereltséget igényel (nekem van 400mm-es objektívem, és még a nem is olyan pici madaraknál is lessátor kell, mert önmagában kevés). A nagyobb állatokhoz szintén nehéz közel kerülni, sok közülük hajnalban vagy alkonyatkor mozog, de itt is más kell egy lepke lefotózásához, más egy szarvashoz, más a kutyádhoz, más egy madárhoz, más kell ha lesből tudsz fotózni és más ha nem...


Szóval egy szó mint száz az infó is kevés és a keret is, 200 pénz nagy összegnek tűnik, de fotós szemmel még elég kevés :(

2016. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont a sportfotós a legdrágább fotós "alhobbi". 200 000 egy objektívet sem lehet venni
2016. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapjában véve ahogy az előbb írtam a sport és a természet az egyik legdrágább, de azért nem kell teljesen a ló túloldalára sem átesni. Ahogy említettem, sportfotó és sportfotó között is van különbség.


Más fotózni

focit: kell egy komoly tele, mert nagy a pálya, messze a túlsó vége

terem sporokat: rossz a megvilágítás, legtöbbször nem lehet az akció közelébe sem menni


de azért akad olyan, amit olcsóbb felszereléssel is meg lehet örökíteni:

- például szoktam utcai- vagy terepfutó rendezvényeken fotózni, itt közel tudsz kerülni a témához, megfelelő a fény is, talán egy 18-105 vagy egy 55-250 már elegendő is lehet (persze, nem a Sports Illustrated címlapjáról beszélünk).


- szoktam fotózni gyerek versenyeket, itt például az a jó, hogy relatív közel tudsz menni, ha előre sikerül egyeztetni a szervezőkkel, nem csak a lelátóról tudsz kattogtatni, tehát szintén egy olcsóbb felszereléssel is célt lehet érni.


Ezért lenne fontos megtudni, hogy sport alatt mit is ért a kérdező, hogy milyen távolról tud dolgozni, milyen fényviszonyok között, etc.

2016. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sportfotózás alatt vízilabdát, úszást és kosárlabdát értek.

Állatoknál pedig kutyákat és madarakat.

2016. ápr. 19. 06:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez így zsákutca. Tanulj addig amíg el tudod dönteni a tanultak alapján, hogy mire van szükséged ahhoz amit fotózni szeretnél.
2016. ápr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy írtam neked korábban, ezekből talán a kutya az egyetlen ami valamennyire olcsóbb felszereléssel is fotózható.


A madaraknál ha nem valami parkban akarsz kacsát meg hattyút lőni, akkor szinte esélytelen (ultra zoomokkal kapsz elég nagy telét, cserébe a minőségük nem olyan jó).


A kosárlabda és a vizilabda sötétben van (a csarnok annak számít), és valószínűleg a pálya közelébe sem tudsz menni, a lelátó meg már a világ másik fele.

2016. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!