Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Olyan problémával fordulnék a...

Lehor kérdése:

Olyan problémával fordulnék a hozzáértőkhöz, hogy van egy 8gb-os memóriakártyám, amit beletettem egy autós fedélzeti kamerába. Készítettem vele 2 felvételt, majd később észrevettem, hogy a rajta lévő megközelítőleg 3-4ezer képem eltűnt róla?

Figyelt kérdés
a memóriakáryta még mindig csak 1,40 gb szabad helyet mutat a 7,39-ből!

2016. máj. 12. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
undelete, unerase keresőszavakkal nézzél hozzá valami szimpatikus programot. Nekem már rég nem volt szükségem ilyenre, uh. konkrét javaslattal nem tudok élni. Elméletileg fizikai törlés csak akkor történik, ha felülírod, addig könnyedén menthetőek az adatok.
2016. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha egyszer, csak egyszer valaki el tudná nekem magyarázni, a fontos képeket miért a memóriakártyán - és csak ott - kell tárolni, én komolyan meghívnám egy sörre. De akár kettőre is.


Ha még azt is megtudnám, hogy olyan memóriakártyát, amin fontos képek vannak, miért kell másra is használni, még Unicum is járna mellé.

2016. máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 bepotolok en is egy Jack-el !
2016. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:

"Ha egyszer, csak egyszer valaki el tudná nekem magyarázni, a fontos képeket miért a memóriakártyán - és csak ott - kell tárolni, én komolyan meghívnám egy sörre. De akár kettőre is."


Valószínűleg a dolognak van egy olyan tulajdonsága, miszerint a képek akkor válnak nagyon fontossá és pótolhatatlanná, amikor kiderül róluk hogy elvesztek. Addig nem fontosak. :-)

2016. máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ez érvényes a merevlemezen tárolt képekre is. Azok is hirtelen lesznek fontosak ha elszállt a lemez.
2016. máj. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

Igen.

Azt mondják kétféle adat van:

1. Amelyikről van biztonsági másolat

2. Amelyik még nem veszett el

2016. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a jelenség kb. azért van, mert a népek az esetek zömében csak a saját kárukon jönnek rá, hogy a "digitális adatbiztonság" csak ráfordítással, további eszközök beszerzésével és a mentések folyamatos karbantartásával biztosítható.


Nade kérdező, tedd a kártyát kártyaolvasóba, dugd a pc-be és nézesd át pl. a Recuva programmal (pipáld be a mélyszkennnelést)

2016. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!