Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért zajosak a képeim manuáli...

Miért zajosak a képeim manuális beállításokkal?

Figyelt kérdés

Panasonic fz200, ismerkedem a makrózással, nagyon kezdő vagyok (ha eddig nem derült volna ki :) Semmi pluszom nincs, "csak" az alapgépem. Vannak -szerintem- jól sikerült képeim, de sokszor zajosak, ha meg is akarom vágni őket.

Ha valaki tudna olyan oldalt ajánlani, ahonnan tanulni lehetne, megköszönném.



2016. máj. 18. 13:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
1:1 ben szeretném tisztának látni a képeket, de még nem sikerült tökéletesen.
2016. máj. 18. 13:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Használj alacsony ISO-t, és inkább hosszabb záridőt....
2016. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mutass példát.
2016. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy veszed a fáradságot és megnézed.

Lehet, hogy valami alapdologra nem jöttem még rá, de ez egy általános probléma:


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2016. máj. 18. 17:27
 5/11 A kérdező kommentje:
2016. máj. 18. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:

A digitális zoomot felejtsd el. Kapcsold ki, felejtsd el azt is, hogy egyáltalán létezik. Nem csinál mást, mint digitálisan belenagyít a képbe. Rossz, fujj!


Ha valami a legnagyobb optikai zoom mellett is túl kicsi, menj közelebb hozzá.

2016. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyorsan megnéztem a gépen a beállításokat, és a dig. zoom ki van kapcsolva. Sőt, azt sem tudom, milyen funkcióban lehet bekapcsolni, mert a manuális (M) funkcióban nincs lehetőség változtatni az off pozíción.
2016. máj. 18. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:

A fenti képen ez van az exif-ben: Digital Zoom: 3.1× - de elég, ha ránézel 100%-os nagyításnál, a képzaj által létrejött pixelek (meg úgy általában az összes, a dátumbélyegző kivételével) sokkal nagyobbak, mint egy pixel.


Egyébként csodákat amúgy sem szabad várni a géptől, hiába nagyon jó a kategóriáján belül, azért a kis képérzékelő miatt lesz képzaj még ISO 100-on is.

2016. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez eddig fel sem tűnt nekem, és nem is értem. Pár kép tulajdonságait megnéztem, van ahol a dig.zoom 0, van ahol megad egy értéket (2,2; 2,9; 3,1). De nem tudom, hogy ott mit csináltam másképp. Ez még magas.

Mindenesetre köszönöm, hogy időt szántál rá.

2016. máj. 18. 18:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálkozz a használati utasítás elolvasásával...
2016. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!