Ki a kedvenc fotográfusotok?

Figyelt kérdés

Ki a kedvenc, már elhunyt fotográfusotok és ki a kedvenc még ma is tevékenykedő? (pl. André Kertész és Máté Bence)

Leginkább magyar fotográfusok érdekelnek, de mellé odaírhatjátok a külföldi kedvenceteket is! :)

Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 19. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az elhunytak közül egyértelműen Robert Capa. Nem is annyira a képei miatt, hanem az ember miatt ami a képek mögött volt. Imádtam az Elmosódva c. könyvét, le sem lehetett tenni. Elképesztő volt, amit a nulláról indulva elért még ha közben ritkán is volt józan. Amúgy Brassai sem volt kispályás, sőt....


A ma élő fotósok közül viszont sok kedvenc/számomra kiemelkedő van. Esküvőfotósként főleg az esküvőfotósokat követem, ott van pl. Schram András, Ottho Haring (azt hiszem neki van magyar kötődése)vagy a feltörekvők közül akár Hermann Péter, akár Rokolya Zsolt, a Leiner és a Vámos házaspár is és még számtalan zseniális kolléga. A természetfotósoknál Daróczi Csaba, Máté Bence és Dr. Szentpéteri L. József is (Őt sokan támadják de egyrészt alaptalanul, másrészt pedig én mindig is azt vallottam, hogy a végeredmény számít és ha következetesek vagyunk akkor vagy elnézzük Szentpéterinek azt amivel vádolják és amúgy nem igaz, vagy pedig Máté Bencét sem hívjuk természetfotósnak, de ez egy hosszabb sztori). Az asztrofotósok közül Ladányi Tamás és Fényes Lóránd is a kedvenceim közé tartoznak. Divatfotósokat kevésbé követek, nem a én világom, de amit pl. Lénárt Gábor csinál az szerintem egészen friss és ügyes, pedig Ő még hozzám hasonlóan eléggé az elején van a karrierjének (csak magamat meg nem tartom elég jónak, de hát ez visz előre).

2016. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, ment a zöld mancs! :)

Megnézem a képeiket, mert -sajnos- sokukról még nem hallottam így pótolnom kell ezt! :)

2016. máj. 19. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!