Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 700d-hez milyen objektív...

Yepp1999 kérdése:

Canon 700d-hez milyen objektívet ajánlotok filmezéshez?

Figyelt kérdés
Tudom hogy eléggé sok ilyen objektív van ,és szeretném hogy melyik használható ilyen célra valamint tudni hogy melyiket lenne érdemes megvenni:) (ja és elsősorban sötétben/éjszaka való filmezéshez kellene)

2016. máj. 29. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
50 mm-set.
2016. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen az 50mm a jó.Hiába a nagy fényerő,ha közben nagyon kicsi lesz a DOF.Sötétben mindenképp szüksége lesz egy video lámpára.De jó,hogy írtad az 50mm-t,mert mikor még nem videóztam,akkor megvettem az 50/1.8-as obit.Mióta videózok,azóta kb. semmi előnye nincs.Ráadásul elég szűknek érzem,mert APS-C vázon ez 80mm.Most akarok venni egy másik obit 30mm alatt.
2016. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

50mm-el az a baj, hogy APS-C-n az már ~80mm, az pedig filmezéshez nagyon sok, túl messze leszel a témától.


Én 2 megoldást ajánlanék a figyelmedbe:

EF-S: 24/2.4 STM 35mm közeli (38.5mm) gyújtótávolság, ami egészen jó klasszikus gyújtótávolság a filmes melóknál, valamint STM motor miatt nagyon halk az AF, és egészen ügyesen lehet kézzel is segíteni. Hátránya, hogy follow focus rendszerekkel nem igazán lehet együtt használni, annyira pici a fókusz gyűrű.


A másik megoldás, ha veszel egy EF-M42 átalakítót, és keresel valami jó kis 24-35mm körüli régi fém-üveg lencsét. Ezekkel csak manuális fókuszod lesz, viszont ezeket még arra is tervezték, a focus gyűrű vastag, kellő csillapítása van, tehát nem fordul elő, hogy egy apró érintésre fél métereset ugrik a focus (mint pl az 1.8/50-nél manuál módban), másrészt filléres cuccok, másrészt lehet találni nagyon jó képminőségűeket is.

Erre akkor biztatlak inkább, ha tényleg filmes munkákra gondolsz, tehát előre megrendezett jelenetek, kamera állvány, etc.

És persze egy follow focus rendszer sem ördögtől való a használatukhoz, sőt!

2016. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ui: egyébként a múltkor te kérdezted, hogy milyen gépvázat, most, hogy milyen objektívet.


Viccen kívül ajánlom, hogy kezdj el googlizni, fórumokat olvasni a témában, esetleg egy tanfolyam, vagy valami hobbi kör sem árthat, van millió anyag, mert legközelebb filmes állványról, sliderről, follow focusról, világításról, fényterelőkről, utómunkáról fogsz kérdezni, ezek a témák meg messze összetettebbek egy GYK-s válasz kereteinél.

2016. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen tényleg kérdeztem bár 700d-ről, és egyébként eléggé sokat nézek ilyeneket, de pl objektívekről leírás és képek hogy milyen is vagy hogy mire jó keveset találok :(
2016. máj. 30. 23:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ha tudsz bármilyen anyagot vagy oktató videót vagy akármit szívesen megnézem lehet hasznos lehet :) ja és nyugalom nem akartam végigpörgenti a komplett filmkészítési procedúrát :)
2016. máj. 30. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!