Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Pár éve volt egy ilyen gép,...

Pár éve volt egy ilyen gép, miért nem gyártanak manapság is ilyen képminőséget nyújtó kompaktot?

Figyelt kérdés

Az említett gép ez:

[link]


1.8-as fényerő, raw, jó zajkezelés pedig csak 1/1.7"-es szenzor volt benne, és úgy látom van funkció tárcsája is az objektíven, az sem hátrány.

Ezen kívül volt még a Nikon P7800, az is egy jó gép volt, de manapság már nincs ilyen jó gép.

Ha gyártanának egy 200mm véggel rendelkező hasonló jó kompaktot raw-al, kevés zajjal, biztos lenne rá kereslet.



2016. júl. 5. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyártanak, az egyiket úgy hívják, hogy Panasonic Lumix DMC-LX100.
2016. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen erről is olvastam, valóban van ilyen, meg a Canon G szériából is van egy-kettő, de olyat még nem láttam ami kb. 200mm véggel rendelkezne, max. 140mm-ig.

A powershot g16-nak is max. 140mm a tele állása.

2016. júl. 5. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Sony Cyber-shot DSC-RX10 -nek 200mm a vége, fix 2.8-al.
2016. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De az már nem zsebkompakt, nagyobb és nehezebb mint némelyik belépő dslr...

Gondolom a piac nem engedi hogy ilyet gyártsanak... Van akinek elég lenne a 28-200mm ekv. lefedés, kis könnyű kompakt gépben, jó képminőség mellett. Ja de akkor nem vennék meg a milc gépeket és hozzá a százezres objektívet hogy legyen értelme, valamint a belépő dslr-eket duplakitben...

2016. júl. 6. 07:46
 5/7 anonim ***** válasza:

A Panák kötött szétnézve ezt találtam. Itt van egy zsebkompakt:Panasonic Lumix DMC-TZ101


[link]

2016. júl. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Gondolom a piac nem engedi hogy ilyet gyártsanak... Van akinek elég lenne a 28-200mm ekv. lefedés, kis könnyű kompakt gépben, jó képminőség mellett. "


Ezt a fizika nem engedi... Olyan objektívet gyártani ami nagylátótól a teléig mindenhol használható, mellette fényerős szinte lehetetlen, amit linkeltél az sem a jó minőség szimbóluma.


Az ilyen gép drága lenne de legalább a kutya sem venné, mert sokkal jobb választások találhatóak a piacon azon az áron

2016. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Volt még régebben a Sony DSC-R1, APS-C szenzoros, 24-120mm objektívvel, simán megduplázhatták volna a végét, a szenzor engedte volna. De akkor kapott volna a nép egy "mindenre" jó hobbi gépet, ami nem feltétlen érte volna meg a cégnek.

Erre értem. Fényerősség alatt nem feltétlen az f1.8-at értem egyébként, lehet az f2.8 is, az is bőven jó még.

Nekem a Sony DSC-H2 a Nikon D80 mellett még ma is elfér, 36-412mm az átfogása, igaz csak egy 1/2.3" szenzor előtt.

De ha lenne egy 2/3" vagy 1"-es szenzor akkor is lehetne 200mm körül a vége szerintem.

Mindegy nem akarok okoskodni, okoskodónak tűnni, csak nem értem eleve azt hogy régebben sokkal több volt az 1/1.7"-es szenzorral szerelt gép mint manapság.

Fejlődött már annyit a technika hogy simán lehetne nagyobb szenzor, kicsivel nagyobb objektívvel, de még kicsi méretben.

2016. júl. 7. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!