Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon S5 IS gépemen automata...

Gil Yepes kérdése:

Canon S5 IS gépemen automata módban sötét képeket csinál nappali fényviszonyoknál. A záridőt csökkenti le drasztikusan, mi lehet a probléma? Lehet a fényérzékelő hibája?

Figyelt kérdés

2016. júl. 15. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Mutass példát (exif adatokkal). Nem lehet, hogy az expó-kompenzációt nyomkodtad el?
2016. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nyomkodtam el, automata módban egyáltalán nem enged hozzányúlni a záridőhöz. Ha átrakom kézi, vagy záridő választás módba, akkor tudok rendes képet csinálni...
2016. júl. 15. 22:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem záridőt írtam hanem expo-kompenzációt.


És kérem példát. Na mindegy.

2016. júl. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én meg írtam, hogy a záridőt állítja el drasztikus módon, automata módban pedig gyakorlatilag semmit nem lehet állítani rajta, aminek köze lenne a fényképezéshez, a felbontáson kívül...
2016. júl. 16. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Tipikus rossz kérdés:


"Miért nem jó a gépem?"

"Ennyi infóból a lófasse tudja, biztos elromlott vagy nem értesz hozzá..."



"Ha átrakom kézi, vagy záridő választás módba, akkor tudok rendes képet csinálni..."


Akkor meg is van a megoldás.



De azért feltehetnél a kollégának pár példaképet...

2016. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves Zoligyerek, tipikusan nem olvasod el a kérdést, vagy kevésbé vagy képes értelmezni. AUTOMATA MÓD, ez egy Canonnál (de valószínű más gépek esetében is) azt jelenti, hogy NEM ÉRTESZ A FOTÓZÁSHOZ, a gép beállítja a megfelelő értékeket, ebben a módban jellemzően szinte semmit sem tudsz, (és általában nem is nagyon kell) állítani. Eddig működött rendesen, utána leírtam mi történt, erre jössz te, meg a hozzáértő kollégád... NEM NEM ÉRTEK HOZZÁ, HA JOBBAN ÉRTENÉK NEM ITT KÉRDEZŐSKÖDNÉK, a hibajelenséget körülírtam, sőt azt is, hogy mi az amit nem jól állít be... Parasztlogikával gondoltam a fényérzékelőre, mivel ha kevés fényt érzékel, nyilván csökkenti a záridőt... Egyébként várok továbbra is egy értelmes választ, hátha lenne ilyen is, nem az olvasáshiányos arcoskodást, abból volt elég, ezúton is köszönöm nektek!
2016. júl. 16. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, öcsi, felőlem nyugodtan hisztizhetsz és toporzékolhatsz, én pont leszarom. Ha nem kell a segítség, én nem fogom erőltetni.


A kérdésed az volt, mi lehet a probléma, én pedig szerettem volna kizárni különböző hibaforrásokat, ezért tettem fel egy bátortalan kérdést, mivel ahány fényképezőgép, annyi beállítási lehetőség van automata módban is.


Nem értesz hozzá, ez kiderül a kérdésből és kiderül a saját hozzászólásodból is. Ez nem baj, de - már ne is haragudj - emiatt lehet, hogy valamit elállítottál (vagy a kishugod, mittudomén). Ezért kértem példát is.


Te viszont leugatsz, nagyképűen, lekezelően fröcsögsz itt, olyan varázsszavakat kiabálva, mint "fényérzékelő" - apa, mi a tököm az a fényérzékelő?


Nem, nem kell válaszolnod. Az ilyen arrogáns, mitugrász kis erikkártmeneknek segítsen az, akinek két anyja van. És az nem én vagyok.


További jó fotózást, szép fényeket.


Dr. Semmiközödhozzá András

2016. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KengyelfutóGyalogkak válasza:
A sok kötekedővel ellentétben én egyetértek veled. Sajnos hardver hiba okozza a dolgot. CCD vagy mechanikai probléma, hogy alulexponált képeket készít a gép. Nekem is van ilyen gépem és ugyanez a jelenség.
2017. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!