Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívet ajánlanátok...

Milyen objektívet ajánlanátok főként portrék készítéséhez, ha fontos számomra hogy a lehető legkisebb torzulással tudjak kültéren és műteremben is fényképezni?

Figyelt kérdés
Fotográfiát tanulok 3 éve, a portréfotózás az amivel a későbbiekben is szívesen foglalkoznék, így ezt próbálom szem előtt tartani. Egy Canon EOS 1200D gépem van, ehhez keresek új objektívet mert az alap obi már jócskán kevésnek bizonyul. Egy canon 50es fixet már volt alkalmam kipróbálni nagyon szép háttér elmosással, fényerővel, bár még nem tudom mennyire tudnám azt változatosabb témáknál is alkalmazni (pl, egész alak, secondplán, közeli stb). A komolyabb alaktorzulásokat szeretném elkerülni, a 18-55ös optikámnál többször elvesz az élményből ha nem azt adja vissza a gép mint például amit a tükörbe lát a modell, bár ezt sikerül néha kiküszöbölni, de biztos van ennek jobb módja is ha az optika alapvetően kevés torzulással dolgozik. Árban nem akarok még nagyon elszállni, így 45 000 ft körül vagy alatta terveztek keresni újan vagy keveset használtan. De mit tudnátok ajánlani hosszabb távra is? a válaszokat előre is köszönöm! :)

2016. júl. 21. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyiért csak egy AF nélküli objektívet kapsz adapterrel. Ebben nem tudok tanácsot adni. Ha többed lenne, durván kétszer annyi, akkor én Canonból a 85/1,8-at vagy a 100/2-t ajánlanám.

Bár azzal ennyi tanulás után nyilván tisztában vagy, hogy a hosszabb gyújtótávolság sem mindig előnyös (nagyfül jelenség), meg egyre nagyobb műterem kell.

2016. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a 45 ezer forint nagyon bekorlátoz. Vegyél egy m42 adaptert, és vegyél hozzá Helios obit.

Pl. egy ilyennel nagyon egyedi fotókat készíthetsz:

[link]

De válogathatsz kedvedre:

[link]

2016. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani a Pentax-M 100mm f2.8 objektívet, ha jó áron kifogod akkor 30.000 Ft környékén tudsz rendelni e-bayről, ezek szinte új állapotban vannak meghirdetve.

Érdemes lenne Pentaxra váltani, az összes régi objektív felmegy a vázra, és olcsók, szépen rajzolnak. És mivel 24x36mm-es méretre készültek ezért a kisebb szenzor csak a kép közepét látja ahol nincsenek torzulások.

Ritkább, bár kb. 60.000-ért ki lehet fogni 135mm f2.5-öst is, na az egy rendkívül jó objektív, nekem is van, szeretem bár szegény már viharvert :)

2016. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!