Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy lehet eltüntetni a zajt?

Hogy lehet eltüntetni a zajt?

Figyelt kérdés

Például ezen a képen egyáltalán nincs zaj:

[link]


Én is csináltam pár rövidebb csillagív fotót, és pár éjszakai felvételt hosszú záridővel, de nagyon zajos. Azt nem hiszem el, hogy valamivel lehet ilyen tiszta képet csinálni éjszaka, de akkor hogyan csinálják?



2016. júl. 22. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Photoshopról hallottál már...?
2016. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hallottam, ismerem, használtam is régen, de nagyon utálom. RawTherapee-t használok szerkesztéshez.
2016. júl. 23. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy mivel készülnek az ilyen képek...nyilván egy fullframe vázzal és nagy fényerejű obival más eredmény lesz...


A photoshopot pedig nem utálni kell, hanem megtanulni használni...

2016. júl. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem a megoldásra. JPEG-ben kell fotózni, nem RAW-ban, és akkor tökéletesen tiszta lesz. Nulla utómunka szükséges, és ugyanolyan tiszta lesz a kép, mint amit belinkeltem.
2016. júl. 30. 23:50
 5/6 anonim ***** válasza:
/facepalm
2016. júl. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb ISO
2017. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!