Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 (képstabilizátor nélküli), mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy az AF lassú, és sokszor nem is pontos. Ez nagy problémát jelent?
2016. júl. 25. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ár-érték arányban verhetetlen.Ráadásul napellenző is jár hozzá.Korrekt fotókat lehet vele lőni.Igen;az AF elég lassú és pontatlan,de ez az amatőr-tehát nem 300ezer Ft-os- obiknál nem ritka.300 mm környékén van némi chromatikus aberráció.Semmivel sem rosszabb,mint az olcsóbb Canon obik.Az új 75-300 DCIII borzalomnál biztosan jobb.Nekem a stabi nem hiányzott.Normál kinti fényviszonyok között mindig bőven a bemozdulási határ alatt volt a szükséges záridő.Ha sikerül egy jó állapotút kifognod használtan,akkor az ajándék kategória(~25e Ft),de ha boltban veszed 40-ért,azt sem fogod megbánni.
2016. júl. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mist194 ***** válasza:

Kérdés mire, hogyan akarod használni?

Ha van elegendő fényed, vagy állványt használsz (főleg 200 fölött) akkor jó és szép képeket scinál.

H a kézből akarsz fotózni, beltérben, erdőben, borús időben, akkor az ISO értéket kell emelned, ami a képminőséget rontja, és bekorlátozza a gyors mozgások (sport, akció stb) fotózást.

Az ún. reciprokszabályt érdemes betartani, azaz az expoziciós idő=1/gyújtótávolság. Ehhez meg nagyobb rekesz tartozna, amit ez az objektív nem tud. Jön megint az ISO növelés.

2016. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!