Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Raw képet hogyan tudok feltölt...

Raw képet hogyan tudok feltölteni instára?

Figyelt kérdés
nézzétek el nekem, nem vagyok nagy fotós. 'hete van egy canon eos 1300d gépem. Azt is azért, hogy szimplán a családi és egyéb kép ne úgy nézzenek ki, hogy klb fel sem ismerni rajta az ellietőt szóval full hobbi gép, nem is értek tul sokat hozzá, csak a nagyon alap dolgokat. Szóval véletlenül raw módban fotóztam és a gép nem tudja megnyitni. Szeretném a képet feltölteni instára. Mi a teendő? van valami konvertáló?és hogyan működik? mert egy ikon van csak a kép helyén és ha rákattintok azt írja ki, hogy nem ismeri fel vagy mi. De a fényképezőn ha megnézem a képek közt ott látszik. Mit tudnék tenni?
2016. júl. 26. 13:09
 1/10 A kérdező kommentje:
töltöttem le lightroomot is, de ott még maga a kép ikonja sem látszik
2016. júl. 26. 13:11
 2/10 Lajos54 ***** válasza:

Nem adtak a fényképezőgéphez egy CD-t, különféle programokkal? Ha adtak, nézz körül rajta, kell lennie olyan programnak, amivel (ha feltelepíted a számítógépre) meg tudod nyitni a RAW képeket, sőt konvertálni is lehet pl. jpg-re.


Érdemes ezt a cikket elolvasni, sokat megtudhatsz belőle:

[link]

2016. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, de sajnos nincs hozzá cd. Most megnéztem a dobozát, meg ott fel van tüntetve eleve minden, hogy mi jár hozzá, de cd az nincs
2016. júl. 26. 14:10
 4/10 A kérdező kommentje:
a linket amit küldtél már néztem és köszönöm. DE amúgy is én véletlenül fényképeztem csak rawban, nem úgy akartam :S
2016. júl. 26. 14:11
 5/10 A kérdező kommentje:
esetleg nem tudsz egy ingyenesen letölthető konvertálót? amivel aztán meg tudom nyitni és felölteni a képet?
2016. júl. 26. 14:16
 6/10 Lajos54 ***** válasza:

Most próbáltam ki. Van egy ingyenes kép nézegető-kezelő program, az XnView. A Nikon által használt RAW formátumot felismeri, remélhetően a Canonét is, sőt át tudja konvertálni jpg-re. Ha ebben a formátumban mentem el vele, akkor már bármelyik gépen meg lehet nyitni. Csoportos konvertálásra is képe, tehát a véletlenül RAW-ban készült képeidet egyszerűen át tudod tenni jpg-be.

Igaz, mint a cikkben is olvashattad, az eredeti szándék a RAW formátumnál éppen az, hogy tömörítetlen képünk legyen elmentve, amit aztán majd később, megfelelő programmal minél jobb minőségre tudjunk "bűvészkedni", ez a képenkénti ügyeskedés a csoportos konvertálásnál kimarad...


Ha érdekel, és ki akarod próbálni ezt a programot, akkor jelezd, leírom, hogyan kell vele a csoportos konvertálás megcsinálni.

2016. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lajos54 ***** válasza:

Most látom az előző kérdésedet. Szóval innét le tudod tölteni az XnView programot: [link]

Töltsd át a számítógépre egy mappába az összes RAW képet a fotómasináról.

Telepítsd a programot. Elindítod, megkeresed a mappát, amiben a képek vannak. Itt már eldől, hogy a Canon RAW formátumával is bír-e.

Készítesz egy új mappát, elnevezed valaminek. Megnyitod a képeket tartalmazó mappát, majd kijelölöd az összes képet. Ezután jobb egérgombbal rákattintasz valamelyikre, majd a legördülő menüből kiválasztod a Konvertálást.

Megjelenik egy ablak, aminek a neve Csoportos fájlkonvertálás. A Kimeneti könyvtárként megadod a készített új mappát (a ... jelű gombra kattintva tallózhatsz), Formátumként a JPG-t választod. Az Opcióknál még állíthatsz dolgokat, minőség stb.

Ha mindent beállítottál, a bal alsó sarokban lévő Küldés gombra kattintva indul a folyamat.

Egy darabig el fog dolgozgatni vele, a képek számától függően. A végén az új mappában ott lesznek a jpg formátumú képek.

2016. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Faststone Image Viewer kezeli a Canon RAW formátumát, tudsz vele átméretezni, konvertálni, alapvető szerkesztéseket is elvégez.


[link]


Ingyenes, reklám és malware-mentes, beszél magyarul.


De ha nem értesz hozzá, akkor ne raw-ban fotózz, semmi hasznod nem lesz belőle.

2016. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönömköszönömköszönöm!!! a segítséged Már kezdtem magam hülye szőkének érezni, pedig ebből csak a szőke igaz. Szóval sikerült és köszi! :D
2016. júl. 26. 17:12
 10/10 anonim ***** válasza:

A Canonnak van hivatalos RAW kezelő szoftvere, a DPP (hosszú nevén Digital Photo Professional 4.4.30 for Windows). Ha nem szerkeszteni, csak konvertálni szeretnél, jobban jársz ezzel, mert felismeri és kezeli a gép színprofiljait, azaz a színek (nagyjából) olyanok lesznek, mint a gép kijelzőjén. Innen töltheted le:

www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-1300d.aspx?type=download&language=EN

2016. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!