Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A szomszédom kukkoló kameráját...

A szomszédom kukkoló kameráját hogyan tudnám távolról leszedni?

Figyelt kérdés

Társasházban élünk, és az emeleti szomszéd egy ablaka alá szerelt kamerával figyel minket a kertben. szeretném az "egyszeműt" úgy kivonni a forgalomból, hogy ne keljen felmászni hozzá a ház oldalán és ne keltsek vele nagy zajt se(azaz kalapáccsal leverés és haver légpuskájával kilövés felejtve).


Jogi lépésekben azért nem gondolkozok, mert nincs sem 7-8 évem pereskedni, sem több millió forintom ügyvédekre és magára az egész esküdtszék-rekedésre.


A terv az lenne, hogy egy régóta a pincében heverő mikrósütő magnetron csövével és hozzá készített irányított antennával "lőném szét" a kamera elektronikáját, hogy ne küldjön képet a monitor felé.


Arról érdeklődnék, hogy ez az én cuccaim közül is leégethet e ezt-azt(Wi-Fi, Rádió, TV, stb.) vagy nem?


Magát az akciót éjszaka végezném, úgy, hogy a kamerát a holtteréből közelítve elvakítanám egy reflektorral, majd az általam kreált eszközt a kamerára irányítva néhány percre bekapcsolnám a sugárzást.


Terv szerint a DVR csak annyit rögzítene, hogy a semmiből hirtelen fehérré válik az egész kép(reflektor miatt), majd végleg elmegy a jel.


A válaszokat előre is köszi. :)



2016. júl. 28. 22:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

szerintem fotózd le és jelentsd fel

én ezt tenném!

2016. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj vele mielőtt akciózni kezdenél.
2016. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Parittyaval nem egyszerubb?
2016. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
parittya: Nem tudok parittyával lőni, mikró meg van potyára :"D
2016. júl. 29. 00:01
 5/11 anonim válasza:
100%

Székely mondás:

"A sör nem ital, a medve nem játék!"

A magnetron sem. Bevallom én is gondolkodtam hasonlón, de nálam az eszköz egy parabola gyujtópontjába szerelt magnetron lett volna, a cél pedig a szomszéd MINDEN órában többször kukorékoló kakasa . . . de megsajnáltam.

Az a baj, hogy olyan szórással rendelkezne az eszköz, hogy óhatatlanul megsérülhet valaki (akár te is, sőt elég valószínű) és erre a sérülésre nem jó az Aspirin.

Nem tudom a távolságot, de vélhetőleg már a céltárgynál nagy lenne a szórás, kicsi a teljesítmény, ráadásul az a fránya 12cm-es hullám mindenről vissza fog verődni (rád is). Szóval ne!

Javaslataim:

- thermonukleáris reakció (kiüt mindent a környéken, a TV-det is),

- Végy egy 1W-os diódalézert és azzal valósítsd meg az elvakítást, az odab*sz a CCD-nek. Holttérből megközelítés, rávilágítás, szemből világítás, futás (ez lenne a műveleti sorrend).

2016. júl. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bot végére szerelt elektromos sokkoló. Mindent visz.
2016. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Bíró dönt, nem esküdtszék.

2. Pedig a hivatalos az egyetlen járható út.

3. Komolyabban megütöd a bokádat ha játszod a Macgyvert mint ő aki egy kamerát szerelt fel!

2016. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szólj neki, hogy fordítsa el, mert ezzel törvényt sért. Ha nem használ a szép szó, akkor feljelented. Nem kell évekig pereskedni ez miatt.

[link]

2016. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Érdekes kitétel hogy 3 napon belül törölni kell a felvételt. Ha elmegyek nyaralni 3 hétre és közben kipakolják a lakásom a tolvajok akkor a kamerának semmi haszna nem lesz. Mekkora hülyeség!
2016. júl. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A lézer jó ötlet
2016. júl. 30. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!