Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdőként melyik a legmegfelel...

Kezdőként melyik a legmegfelelőbb objektív?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy DSLR fényképezőgépet.

A váz egy kezdő Nikon lesz. (D3300)

Annyit tudok, hogy VR-nek kell lennie, mivel a gépben nincs stabilizátor. Az igazi kérdés az, hogy hány mm legyen. Az alap az 50mm lenne, de nem csak portréfotózásra használnám, ezért egy kit-et néztem ami 18-105mm -es objektívet ad a váz mellé. Erről az obiról szeretnék véleményt, hogy írjatok.

Illetve nagyon szívesen elfogadok tanácsokat, egyéb ötleteket objektív választással kapcsolatban.

Köszönöm! :)



2016. aug. 2. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem KELL VR-nek lennie, az csak egy opció. Nekem 4 obim van, abból talán egyben van stabilizátor, mégis jól elboldogulok. A stabilizátor inkább a teleobiknál fontos.


Szerintem kezdetnek tökéletesen megfelel a 18-105, aztán majd meglátod, akarsz-e fejleszteni, vagy milyen irányba.

Az 50mm szerintem az, amit sokan megvesznek, mert olcsó, de egyáltalán nem feltétlenül az az alap. Nekem az egy kicsit olyan jó-jó, de vagy túl szűk, vagy nem elég tág. Portréhoz inkább egy kistelét szoktak használni (85-100mm között).


Vedd meg a kitet, aztán rá fogsz jönni, mire van még szükséged.

2016. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ThodEE GoD ***** válasza:

VR helyett inkább az AF-S re figyelj oda (nikon obinál) ha nem akarsz kézzel fókuszálni ;)

18-105 & 70-300 de elég sok variáció van, plusz felhasználás függő is.

2016. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!