Hogyan tudom lementeni a képeket videókat a fényképezőgépemről?

Figyelt kérdés

Hogyan és hová tudnám lementeni a fényképezőgépemről a képeket és videókat úy, hogy nem laptopra vagy számítógépre másolom át őket? Utazni készülök, de sajnos a gépemet nem tudom elvinni magammal.

Lehet hogy buta kérdés, de nem tudom a megoldást.



2016. aug. 17. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Van valami drót a telefonodhoz, és akkor azt csatlakoztatod a gépedhez, lemented a gépre, onnan át pendrive-ra, vagy ahova akarod; vagy pedig van egy olyan, hogy ilyen kis pendrájvszerű izét beledugsz a gépbe, és cd-ről feltelepíted a gépre a bluetooth-t, és akkor oda is fel tudod magadnak küldeni a gépre, és onnan is át tudod helyezni másik mappákba. Amúgy nagyon sok képed van, van valami hordozható merevlemez vagy külső merevlemez vagy ilyesmi is, arra sokminden fér.
2016. aug. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*Amúgy ha

(Ja és nem értek hozzá)

2016. aug. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyaralni megyek. A nyaraláson készült képeimet szeretném menteni valahová, ha esetleg megtelne a memóriakártya.
2016. aug. 17. 01:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos , a legjobb megoldás egy másik memória kártya. Én is két kártyával járok nyaralni. Egyszer kell beruházni, sok évre megoldja ezt a problémát.
2016. aug. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vannak ilyen helyzetekre született áthidaló megoldások, mint kártyaolvasóval és adattárolóval egybeépített mobil háttértárak, akkus DVD író, ami kártyáról közvetlenül DVD-re ment, WiFis háttértárak, WiFis kártyaolvasó, amire tudsz külső tárolót dugni, meg hasonlók. viszont ezek is csak akkor érik meg a beruházást, ha sűrűn tervezel ilyen utazást, illetve ezeknek a használata további bonyodalmakat jelenthet (tölteni kell őket, meghibásodhatnak, nem a tervek szerint működnek, stb).

külföldön is előfordulnak netkávézók és fotólaborok, ahol kártyáról ki tudják a képeket írni DVD-re, de ma már a DVD kapacitása nevetséges a memóriakártyákéhoz képest is, ráadásul nekem járt úgy ismerősöm, hogy hiába íratták ki DVD-re a képeket a nyaralás alatt, a DVD-t nem sikerült itthon olvasni, így a nyaralás elején készült képekről lemondhattak...


szerintem is egyszerűbb, ha viszel magaddal még egy pár plussz kártyát illetve az is megoldás lehet, ha kint veszed meg, így csak akkor kell rá költened, ha tényleg szükség van rá (valószínűleg külföldön olcsóbbak is a memóriakártyák, mert minimum az Artisjus díjat nem kell rá kifizetned, viszont a külföldön vett kártyákra nem biztos, hogy itthon tudsz garanciát érvényesíteni és az uticélodtól függően a beszerzés is lehet nehézkes, a kínálat sem biztos, hogy a legjobb lesz, szóval ez inkább szükségmegoldásnak jó, illetve akkor működhet, ha nagyobb városokban is leszel).

ha nem akarsz túl sok kártyába beruházni, mert máskor nem használnád, akkor érdemes lehet körbekérdezni a fotózó ismerősök közt szűkebb-tágabb ismeretségi körben, hogy kinek mekkora kártyái vannak és meddig tudnák őket nélkülözni. ha senkinek nincs nagy/elég kártyája, akkor azzal is érdemes lehet futni egy kört, hogy ki akar a közeljövőben kártyát venni és összehangolni, hogy te már most megvennéd, használod, amíg neked kell, aztán vegye át tőled, miután neked már nem kell, vagy akár lehet közösen is venni, hogy kisebb költséget jelentsen mindkettőtöknek - bár ilyenkor később nehéz lehet összehangolni, hogy ki mennyit és mikor tudja használni.


memóriakártyákból szerintem csak márkás, minőségi darabokat (én a Sandisket vagy Lexart ajánlom. Kingston is márkás, de már több olyanról hallottam, ami meghibásodott) érdemes venni és csak hivatalos forrásból, mert a hamisítványokkal ugyanúgy megszívhatod, mint a noname kártyákkal. lehet, hogy valamivel olcsóbb és ugyanolyan jónak tűnik, de ha pont kifogsz egy hibás darabot, akkor fújhatod a képeket, amiket rámentettél.

a garancia jó dolog, mégjobb, hogy a márkás kártyákra 5-30 év, vagy élettartam garancia van, de ha elszálltak róla a képeid, akkor csekély vigasz, hogy a hibás kártya helyett kapsz egy másik üreset...

2016. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!