Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen jobb minőségű fényképez...

Milyen jobb minőségű fényképezőgépet lehet venni viszonylag olcsón?

Figyelt kérdés

Annyira nem is a felbontás számít, mert 6 megapixel is jó lehet. Inkább a kép minősége a fontos. Jelenleg egy Panasonic DMC LS60-asom van, régebbi típus. A képek addig jók vele, amíg nincsenek 100%-ra kinagyítva, akkor látszik a "homályosság" a 6 megapixelen. Tudom, ma már a 6 megapixel semmi, de szerintem nem rossz az, csak a kép lehetne élesebb.

Milyen (digitális) fényképezőt érdemes venni, ami nem annyira drága? Nem kell profinak lennie, de a kép legyen lehetőség szerint éles, amennyire lehet, a felbontás nem annyira számít.

Kinek mi a tapasztalata?


2016. aug. 26. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi az az olcsó? 6-8 éves DSLR gépeket már 40 körül vehetsz. Ezek 10 megapixel körül vannak. 100%-ra nagyítva jó eséllyel életlen lesz egy 6 megapixeles kép, főleg egy kompakt gép képe, ami általában nagyon le van butítva, és csúnyán van tömörítve. Érdemesebb RAW-ban fotózni, azokon még sokat lehet javítani.

[link]


Itt vannak teszt képek: [link]

2016. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez is jó gép: [link]
2016. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, én is ilyen 40 körülire gondoltam. A 8 éves használt gép is működhet még sokáig? Érdemes használtat venni? És a használata nem bonyolultabb, mint pl. egy Panasonic gépé, amiről írtam, ami van nekem? Én csak maximum a nagyítást állítottam be eddig és nyomtam a gondot és ott volt a kép. :D
2016. aug. 26. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg sokáig működhet még. Érdemes átnézni, hogy mennyire ütött-kopott, és ha nincs rajta sérülés, viszonylag kulturáltan néz ki, és nincs benne 20-30 ezer exponál több, akkor még pár évet kibírhat simán. Bonyolultabb a használata, mint egy kompakt gépé, de van ezekben is automata mód, és mindenféle jelenetválasztó mód, de ha olvasgatod a használati útmutatóját, plusz még elolvasod az alapokat akár online is, hogy az alapvető fogalmakkal és beállításokkal tisztába legyél, akkor nem egy ördöngösség.

Ez egy nagyon jó oldal: [link]


1-2 hónap alatt kiismered, ha valamiben elakadsz, akkor utánaolvasol, vagy itt megkérdezed.

2016. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!