Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha a családi bulit szeretném...

Ha a családi bulit szeretném megörökíteni szép képeken milyen blendenyílásal, záridővel és ISO-val dolgozzak?

Figyelt kérdés
2016. aug. 28. 11:23
1 2
 1/11 Szirty ***** válasza:
100%
A körülményektől függ. Az hogy "családi buli" nem elég pontosan határozza meg a körülményeket.
2016. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem vagy képben, akkor rakj minsent automatára...
2016. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*mindent
2016. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy még nem vagy jártas a fényképezésben, mint szakmában/hobbiban, úgyhogy adok néhány tanácsot.


A blendenyílás, záridő és rekesz beállítása nem attól függ, hogy családi eseményt vagy kiscicát fotózol-e, hanem elsősorban a rendelkezésre álló fényviszonyoktól, illetve az elérni kívánt mélységélességtől, a téma sebességétől, stb.


Ha sötétben tartod a bulit, akkor egész más beállításokra van szükség, mintha felkapcsolod a villanyt, és megint másra, ha kimentek a napsütésre.


Úgyhogy vagy próbálkozz és keresd meg az adott fényviszonyoknak legmegfelelőbb beállításokat, vagy tegyél mindent automatára és imádkozz, hogy a programozó bácsik és nénik alaposan felkészítették mindenre a gép automatikáját, vagy - horribile dictu - állj neki a fényképészet alapjait megtanulni.

2016. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. Hacsak nem portrézol, akkor 8-as blende

2. A záridő legyen 1/125, ha nem rezeg a kezed (ha pofozzák egymást, akkor be fog mozdulni)

3. Az ISO adódik ezek után.

2016. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen eseményeken én még úgy is auto módban fotózok, hogy értem az összefüggéseket. Még ha pontosan be is állítod a fényviszonyokhoz mérten a gépedet az exponálás előtt, már rég lecsúsztál egy-egy fontos pillanatról. És még így is könnyen előfordulhat, hogy 1-2 fényértékkel mellélősz, ennél nagyobbat pedig az automatika sem szokott többnyire hibázni.


Manuálisan két dolgot szoktam szabályozni: sötét helyen megadok egy max ISO-t, hogy használhatatlanul zajos ne legyen a kép, verőfényben pedig Av módban megyek, ha a szép elmosott hátteret meg akarom tartani (ugyanis az automatika ilyenkor a záridővel párhuzamosan változtatná a blendét).

2016. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"1. Hacsak nem portrézol, akkor 8-as blende

2. A záridő legyen 1/125, ha nem rezeg a kezed (ha pofozzák egymást, akkor be fog mozdulni)

3. Az ISO adódik ezek után."


Adódik biza, 51200-ra. Azt mondják, a Nikon D5 ott is még használható.


Nem sok az az f8 egy beltéri eseményre?

2016. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Épp a tegnapi, egész napos, nyaraló kertjében tartott családi buli képeit adjusztáltam a válaszom alkalmával.

Bár a "beltér" szó az először hozzászólásodban fordul elő a lapon a kereső szerint, természetesen sötétben nem jó megoldás az általam javasolt.

Nálunk a szobában a javasolt értékekkel 3200-as ISO jön ki éppen, de hát az ablak nem kicsi, bár a nap nem süt be. Nekem a 3200 az használható képeket ad.

2016. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A Tengerész ***** válasza:
Ajaj. A záridő, a blende nem attól függ, hogy családot, vagy idegeneket fotózol. Kötetnyi irodalma van a hagyományos nyersanyagra való fényképezésnek. Vagy nekiállsz megtanulni (elárulom ez az oldal erre alkalmatlan, mintha azt kérdeznéd, "autót akarok vezetni, hogy kell?"), vagy veszel egy digitális gépet és automatában nyomod.
2016. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Géptől és zajcsökkentés beállítástól függ hogy az ISO mekkora legyen. Én pl max 3200-ig használom, azt is utána megpróbálom kicsit "finomítani". Én a blendét este a legtágabban használom, ami kit objektíveken általában 3.5. ha az objektíved 2.8-as vagy jobb akkor azon használd, én ezt tanácsolom. A záridőt én mindig szeretem a leggyorsabbra állítani az elmosódásmentes kép érdekében (kivétel az asztrofotó, Star Trail). Én azt tanácsolom hogy gyakorolj, kísérletezz. Te döntésed hogy kire hallgatsz, én csak 14 vagyok.
2016. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!