Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon gepekhez milyen portre...

Canon gepekhez milyen portre objektivet ajanltok vagyis hanytol hany mm-ig a legjobb?

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy aps-c szenzorú vagy fullframe vázad van-e, és attól is, hogy milyen árban keresgélsz. Mivel megszületett ez a kérdés, szinte biztos vagyok benne, hogy nem fullframe vázad van. A különbség a kettô között, hogy az aps-c vázaknak kisebb a szenzoruk, így azonos gyújtótávolságnál kisebb a látószöge, mint egy fullframe-nek. De hagyjuk a rizsát.

Elôször is, én azt javaslom, hogy fix gyújtótávú, obit vegyél, ezek fényerôsebbek, szebb a rajzolatuk, háttérmosásuk, jobban kiemeli a portréalanyt. Sokan azt vallják, hogy aps-c vázhoz portrézáshoz a fix 50 mm-es obik az ideálisak. Valóban jók erre a célra, de szerintem még aps-c-re is a fix 85-ös obik a legideálisabbak.

De mint mondtam, pénztárcától is függ.


Pár lehetôség:

Canon 50mm f/1.8 - olcsó, kb 40ezer forint, jó kis obi, fôleg az árához képest

Canon 50mm f/1.4 - ez már valamivel drágább, 120e körül van, de igen csak fényerôs, nagyon jó obi

Canon 85mm f/1.8 - ár/érték arányban ez a legjobb a felsoroltak közül. Ez is 120e körül van, nagyon szépen mos, remek minôség, és gyújtótávhoz képest igen csak fényerôs

Canon 50mm f/1.2 - brutálisan jó objektív, brutálisan jó fényerôvel. Az ára viszont annál borsosabb. Majdnem 500e forint az ára.

Canon 85mm f1.2 - minden bizonnyal ez a legjobb obi a felsoroltak közül. Remek felépítés, remek minôség, gyönyörû design. A képminôség, amit ezzel az obival elérhetsz kifogástalan, és gyönyörû. Köszönhetôen a fényerejének és a gyújtótávnak gyönyörûen mos, egy pocsék hátteret is élvezhetôvé tud tenni. Portréfotózásra a felsoroltak közül talán a legjobb választás. Az ára viszont már nem olyan barátságos. Kb 530e forintba kerül.


Remélem tudtam adni pár jó tippet, további jó fotózást.;)

2016. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1/1 koszonom tenyleg sokat segitettel :)
2016. szept. 10. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!