Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit vegyek inkább ha makró...

Mit vegyek inkább ha makró képeket szeretnék csinálni?

Figyelt kérdés

Mit vegyek inkább ha makró képeket szeretnék csinálni?

amim van :

Canon 350D A gép

EFS 18-55 Obijektiv

75-300 Obijektiv

Hallotam hogy van Forditógyűrű meg Közgyűrű melyik lenne jobb és mi a különbség?



2016. szept. 10. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a helyedben én már ebbe a gépbe nem fektetnék pénzt...

Én a másik, nem obijektív, hanem csak objektív.

Harmadik, jó mindkét megoldás, de egyik sem ehhez az objektívhez való.

Közgyűrűvel nem lesz autofókusz, romlik a fényerő, és a rekesz is mindig a legkisebb értéken lesz (pl. f22,f36), és nem lehet állítani.

Fordítógyűrű ugyanez.

Mindkét vázolt megoldás olyan objektívhez való, amivel lehet értelmesen manuálisan fókuszálni, valamint van rekeszállító gyűrűje.

A te esetedben marad a macro előtétlencse, de csodát nem kell várni tőle valamint torzít elég rendesen, vagy veszel egy AF közgyűrűt, ami kerül annyiba mint az egész pack, vagy veszel egy manuális közgyűrűt plusz egy olcsóbb de jó fajta rekeszállítós objektívet pl. ebay-ről.

Negyedik, fény, fény, fény. Sok fény kellesz ezért valami megvilágítás sem árt, vagy legalábbis csak napsütésben fogsz tudni használható képeket készíteni.

2016. szept. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
4-5000Ft-ért lehet venni AF-es közgyűrű szettet, olyat tudnék ajánlani, rekesz/af kapcsolat is jó.
2016. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!