Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6...

A Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro-ról (direkt irtam teljes nevet) nektek mi a véleményetek, kezdésnek, kezdő fotósnak jó választás?

Figyelt kérdés

Szép a bokehja? Szép éles képeket csinál? Ha használod mi róla a szubjektív vélemyényed? Megérte megvenni? Megvagy vele elégedve?:D

válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :)


2016. szept. 11. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a 18-55 stm kit obi után ilyet vettem, melyik kezdô ne akarna ekkora gyújtótávot? Na meg nem akartam sokat költeni rá, úgyhogy erre esett a választásom. Azóta is rendszeresen használom.

Ár/érték arányban remek objektív. Sok olyan obi van, ami sokkal többe kerül, és sokkal rosszabb képminôséget ad.

Az objektív felépítése jó. Mûanyag ugyan, de egyáltalán nem olcsó hatású: nem lötyög rajta semmi, igen csak szilárd. És jól is néz ki.

Köszönhetôen a nagy gyújtótávnak, szépen mos. persze nem annyira, mint jóvál fényerôsebb társai, de határozottan megfelelô a bokeh.

200mm-ig szép, éles képet ad, felette már lágyabb, 300mm közelében meg már rohamosan romlika képminôség: lilás elszínezôdés az éleken (kromatikus abberáció), és nem is olyan éles a kép.

Az objektívben nincs stabilizátor, így könnyebben mozdul be, ugyanakkor egyáltalán nem vészes a hiánya, ki lehet bírni.

Autófókusz: határozottan lassabb, és zajosabb, mint drágább társaié, de ez sem olyan vészes. Ha ügyes vagy, és van egy kis rutinod, akár focimeccset, gyorsan mozgó állatokat is le tudsz vele kapni, ha nem is olyan könnyen mint egy usm motoros objektívvel.

Az objektív nem fényerôs, de átlagos fényviszonyokban nem jelent problémát fotózni vele. Félhomályban már emelni kell az iso-t sajnos.

Következtetés: 40ezer forintért kapsz egy objektívet, ami 200mm-ig kielégítô képminôséget ad, nagy a gyújtótávja, és szép. Szerintem megéri.

2016. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1/1 köszönöm szépen:D sokat segítettél :)
2016. szept. 11. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!