Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez természetes egy dslr gépnél?

Ez természetes egy dslr gépnél?

Figyelt kérdés

Tudom ilyen gondja senkinek nincs... de: 700%-ra nagyítva a NEF fájlt, érdekes 64 (8x8) pixeles blokkokból áll ki a kép, és monitoron (1024x1280 fajta) a linkelt képeken látható nagítás nélkül is. Tisztára olyan némelyik mintha kompakt géppel fotóztam volna, iso200-on is.


Nikon D80 egyébként, rekesz előválasztás módban.


[link]



2016. okt. 30. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne Faststone-nal nagyíts bele. Az nem az eredeti nyers adatot jeleníti meg, hanem a nef fájlon belül a kamera által elmentett jpg formátumú preview képet. Photoshop, Lightroom vagy hasonló alkalmazást használj, ami tudja kezelni a Nikon nef fájljait...
2016. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam, megnéztem, valóban ha nem abban nyitom meg akkor nincs ez a jelenség.

Megijedtem hogy van valami. Azért használom előnézetre a FastStone-t mert teljes képernyőt használ alapból és egy kattintásra (bal gomb nyomva tart) meg tudom nézni pl. ha egy madarat kaptam le hogy néz ki, vagy mennyi részletet sikerült megörökítenem egy tájképből.

Feldolgozásra a LightZone-t szoktam használni de még az sem az igazi, de legalább ingyenes.

2016. okt. 30. 18:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a FastStone, csak ismerni kell a korlátait.
2016. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!