Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha egy cserélhető objektíves...

Ha egy cserélhető objektíves gépet meleg helyről ki viszek a hidegbe érdemes pár másodpercre levenni az obit és hideg levegőt engedni a gébvázba?

Figyelt kérdés

Minthogy ha eredetileg magas nedvességtartalmú meleg levegő van benne akkor az a lapka lehűlése esetén hosszan tartó párásodást eredményezhet. Vagy?


Kérem csak azok szóljanak hozzá a témához, akik annak a fizikáját is ismerik! Köszönöm!


2016. nov. 13. 16:14
 1/6 A kérdező kommentje:

jav.(egy elütés)


...gépvázba?

2016. nov. 13. 16:16
 2/6 anonim ***** válasza:
A gépváz nincs légmentesen szigetelve, a levegő ki-be jár akkor is, ha nem veszed le az objektívet. Cserébe levétellel egy csomó port is beengednél.
2016. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A hegyekben vettem le

nem hinném hogy olyan nagyon sok por ment volna bele... :))))

2016. nov. 13. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell sok ahhoz, hogy gondot okozhasson - ha meg felesleges levenni az obit, akkor minek? Ennyi erővel minden nap kétszer kiszellőztetheted, nehogy bepenészesedjen.
2016. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fizikáján még sosem gondolkoztam, de egy biztos: ha kiviszem a szállásról a -10 fokos sípályára a gépet, nem párásodik, se azonnal, se több óra alatt.


Feltételezem, hogy a váz nem légmentesen zár, így gyorsabban tud a párakoncentráció kiegyenlítődni, mint hogy a hűlés miatt a belső levegő elérje a harmatpontot. Így ha valahol nedvesedni (párásodni) akar, legfeljebb a szigetelések mentén fog, ahol a kilépő, magas páratartalmú levegő hirtelen talál valamilyen hideg felületet, vagy nagyon hirtelen veszít sok hőt.


Végül egy jó tanács: terepen amikor csak lehet, kerüld el az objektív levételét. Rengeteg probléma tud vele lenni.

2016. nov. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, én csak a Canont ismerem, azt is csak, mint kezelő, kívülről, én ugyan nem merném rá azt mondani, hogy a levegő úgy mászkál ki-be, mint alföldi tanyán a nyitva hagyott nagykapus istállóban a szélvihar. Azért az, hogy a váz nem zár légmentesen, az csak annyit jelent, amennyit jelent. Lyukat azt egyet sem látok, nemhogy kettőt, hogy huzat legyen a szerkezetben.


Az én limitált praxisomban (10 évi évente öt-hat alkalom nulla fok környékén) még sosem tapasztaltam azt, hogy az első képek minősége rosszabb lett volna.


Mivel én inkább fixeket használok, mint zoomot, már régóta nem félek a porosodástól. A fényképezés költségekkel jár, az egyik ilyen a szenzortisztítás.

2016. nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!