Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A monopod milyen helyzetekben...

A monopod milyen helyzetekben jobb mint a tripod?

Figyelt kérdés
el nem tudom képzelni, hiszen a stabilitás a lényeg sztem, mégis többeknél látom. de mire?
2016. nov. 15. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Peldaul gombfotot csinalni, a kamera jol le kell nezzen, lehetoled 90 fokban, na meg tripodnal a 3 lab elrontana a kepet.
2016. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, válaszoló de ez így elég vicces válasz.

Tripoddal is le tud nézni a kamera, és ha pl. asztalra néz a gép, akkor a lába hogy jön a képbe?... A monopod lába is belelóghat ezzel az erővel.

2016. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mikor a téma nem statikus, ellenben csak valamivel jobb stabilitás kell, mint a kézben tartott gép.

Ülve vidáman lehet monopoddal kb 60 fokos látószögben lövöldözni (kis kompromisszum árán, elvégre a monopod nem zsugorodik vagy nyúlik kellő mértékben.

2016. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Koncerteken, tömegben, összecsukva stabilizátorként is szoktam használni videózáshoz mellkasomnak támasztva.....
2016. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
na igen, nekem is ez egy hiány még, videózáshoz kéne valami olyasmi, amit magasan ki tudok emelni a tömegből, és úgy veszi a műsort, de az eddigiek túl alacsonyak ehhez, ha egyáltalán monopodnak kell lennie ....
2016. nov. 15. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Sport fotóknál, amikor pl.: egy focimeccsen meg van tiltva a tripod használata, de azért jó ha valami tartja a nagy tele objektívet.
2016. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

de miért van megtiltva? ez érdekes...


és ismersz olyan típust, amelyik kb 3 m magas? én a Königtől találtam eddig a legmagasabbat de az is csak 180 cm

2016. nov. 16. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!