Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kültéri kamerát érdemes...

Milyen kültéri kamerát érdemes venni?

Figyelt kérdés

Biztosan nagyon bugyuta kérdés, de nagyon kezdő vagyok a témában :)

Az utcafrontra szeretnénk valamiféle kamerát szereltetni, mert mostanában a környéken több kutyához dobtak be mérgezett ételt és arra gondoltunk, hogy ha van pár kamera, akkor az elkövetők talán meggondolnák, hogy megéri-e a rizikót.

Írnátok tapasztalatokat?

Kell valamiféle engedély? Hiszen láthatnám vele az utcafronti részt, ami ugye közterület.


2016. nov. 22. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, olyan kamera kell, ami nem lát az utcán közlekedő járókelőkre.

Ha mégis, és valakinek nem tetszik, és kellemetlenségeket okozhat miatta, ahogy ön említette, meggondolná hogy megéri-e a rizikót, egy személyiségjog sértés miatt indított per rosszabb esetben.

Szóval értelme nincs a dolognak.

2016. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Hülyeség, mehet a kamera a házadra. Nekem is van kettő, cak be kellett jelenteni a Rendőrségen, mert elkérhetik a felvételt ha a közelben történt bűncselekmény. Ilyen egyszerű.

Hogy milyet? Ez fogós kérdés.

Az ilyen kameránál az éjjellátás minősége a legfontosabb, akkor csinálják a legtöbb bűncselekményt. A HD felbontás ma már kötelező, anélkül semmit sem ér egy felvétel. A másik fontos az önálló táplálás, semmit sem ér a kamera, ha leverik az áramot bejutás után. Szóval tudjon átváltani a rendszer akku üzemmódra.

Minden bejutási felületet érinteni kell, különben értelmetlen az egész, ehhez kamerarendszer kell. Nem olcsó. A rögzítést is meg kell oldani, annak táplálását, a tárhely felügyeletét, szóval elég kiterjedt a téma.

Javasolom, hogy inkább egy biztonságtechnikai céget kérdezz erről, ők tuti mindenről tájékoztatnak majd.

2016. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#2-es pont ilyen segítségre gondoltam, sokkal okosabb lettem így, hogy tudom, milyen kérdések vannak ezzel kapcsolatban.

Valószínűleg egy biztonságtechnikai céget kell majd megbízni a kiépítéssel, de így legalább már tudom, hogy milyen kérdéseket kell feltenni :)

2016. nov. 22. 11:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azért kitennék egy rejtett kamerát aztán a rendőrségen már lehet azt mondani hogy mobillal vettétek fel suttyomban.
2016. nov. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2016. nov. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!