Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyiket erdemesebb megvenni?...

Melyiket erdemesebb megvenni? /Canon/

Figyelt kérdés

Szeretnek egy tukros gepet venni (regebbtol "fotozok" hobbi szinten, eddig egy regebbi kompaktom volt, ami nemregiben megadta magat)... tukros gepet meg nem hasznaltam(volt mar a kezemben, uzletekben megnezegettem- regebbtol tervezem a vasarlast, de eddig meg nem volt ra okom- szivem szerint Canon-t vennek mert jobban "ul" a kezemben)

Amire hasznalnam: termeszet (tajkep, vadak), csaladi esemenyek, rendezvenyek(koncert, eloadasok,...)

A keret amibol szeretnem betakarni a vasarlast ~150ezer Ft.

A kerdes/keres a kovetkezo: kit-ben vegyem (vaz+ alap obi) vagy kulon vaz es kulon vmi mas/jobb obi? Milyen vaz (1200D-1300D, vagy inkabb mast?)???



(Kerlek hanyagoljatok azt h milyen fotos vagyok ha nemtudom mit akarok. Velemenyem szerint az oldalt azert hoztak letre, hogy akinek szuksege van barmi fele tanacsra-segitsegre, megkapjak. Tudomasaim szerint nem szuletett ugy senki, hogy mindent tudna, es olyan vagyok amit nem tudok azt megkerdezem.

Es nincs kedvem a millio feltett kerdes kozott keresni, hogy melyik az ami szamomra hasznos lenne, szoval logikusabbnak latom feltenni meg egyszer.


Akinek nem inge, ne vegye magara!!!)


Elore is koszonok mindent!!!



2016. nov. 23. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ennyiért a legolcsóbbakat tudod megvenni. De az is megfelelő.

Két lehetőséged van.


Vagy veszel vázat és arra egy jó obit

Vagy kitben veszed eladod az kit obit és veszel egy jót.

2016. nov. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
vagy persze megelégszel a kit obival...
2016. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Konkretan mit ajanlanal???
2016. nov. 23. 10:33
 4/14 anonim ***** válasza:
Gondolkoztál már a használt gépen/obin? Ha fosol használt gépet venni, vegyél egy olcsó, egyszerű vázat és használt objektívet. Ha van lehetőséged kipróbálni, sokat nem veszíthetsz.
2016. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindenkepp ujat szeretnek, hasznaltaktol kicsit felek. Sokan mondtak, hogy zsakba macska. Vagy ha megis hasznaltat vennek mire figyeljek???
2016. nov. 23. 12:38
 6/14 anonim ***** válasza:

Váz lehet zsákbamacska, objektív nem nagyon. Ha működik, működik, ha nem, nem.


[link]

2016. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapja egy 1200D van a NEM képstabilizátoros, NEM STM motoros 18-55-ös és teljesen elvagyok vele, viszont még 11-es rekeszen is a fekete és a fehér találkozásánál nagyon durván látszik a lila elszíneződés. Egy ideig jó ezzel gyakorolni, de pár hónap után kinövi az ember. Szerintem jó ötlet régi, olcsó viszont pengeéles objektíveket venni használtan, kipróbálni őket viszont 1 baj van velük, manuálisak. Ha magát a vázat veszed, (szerintem az 1300D jobb) akkor a Canon EF 50mm f/1.8 STM-et vedd, olcsó és jobb a képminősége mint a kit obinak. A másik jó választás meg a Canon EF-S 24mm f/2.8 STM. Viszont olyan hosszú távra nem lesznek túl jók úgyhogy tanuld a manuális fókuszt ha tetszenek a régiek, vagy gyűjtsd a pénzed egy jóval újabbra.
2016. nov. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nekem 6 hónapja egy 1200D van a NEM képstabilizátoros, NEM STM motoros 18-55-ös és teljesen elvagyok vele, viszont még 11-es rekeszen is a fekete és a fehér találkozásánál nagyon durván látszik a lila elszíneződés. Egy ideig jó ezzel gyakorolni, de pár hónap után kinövi az ember."


Ne haragudj, de mindig megmosolyogtatnak az ilyen érvelések. Lefordítom magyarra: a 18-55 DC obi teljesen jó, de mocskosul szar és pár hónap után kuka.

2016. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ertem es koszonom az eddigi valaszokat. Meg egy keresem lenne, aki tud ajanljon vmit, legyen az uj/hasznalt-vaz/objektiv kis indoklassal. Koszonom szepen !
2016. nov. 28. 08:30
 10/14 anonim ***** válasza:
#7-esbe vagyok. Nem arra céloztam hogy nagyon jó de egyben nagyon szar, hanem arra hogy gyakorolni jó, de vannak helyzetek amikor már megnézed a képet és nem hiszed el hogy azzal az objektívvel készült mert eddig ilyen alpáriságot nem tapasztaltál :D Amúgy lehet hogy kicsit hülyén fogalmaztam, de annyi a lényeg hogy gyakorolni jó, de vannak helyzetek amikor már tényleg eszedbe jut hogy neked bizony már váltanod kéne erről.
2016. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!