Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 6D. Versenyképes...

Canon EOS 6D. Versenyképes még 2016-ban?

Figyelt kérdés
Újonnan vásárolva, feltétel a Canon márka, a full frame és hát az ár (váz legfeljebb 500ezer). Érdemes egy 4 éves modellt venni?
2016. nov. 25. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A 6D a világ legellentmondásosabb gépe. :) Én azért tértem át rá, mert a fotózás egy részéhez kell a nagy érzékenység (...melletti minél kevésbé zajosság), abban meg egy hajszálnyival még jobb is, mint az 5D Mk3. A millió feletti kategóriába nem nagyon nézegetek. :)

Cserébe a kókuszrendszere bizonyos feladatokhoz nem nagyon felel meg. Ez persze csak az olyan csórókat bántja, akiknek egy gépük van. :D Nálam ez a nem megfelelés például a körülöttem rohangászó egy éves boxernél mutatkozott meg. No meg a szélső pontokkal csak-csak sikertelenebb kevés fényben, stb.


4 év? Az is jelent valamit, hogy lehet még kapni.


Döntened neked kell.

2016. nov. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az árukeresőn az általad leírt feltételeknek csak ez az egy gép felel meg.

A vásárlói visszajelzések jók róla.


Amúgy szerintem várható a fullframe gépek áresése illetve még nagyobb lapkák gépvázba építése. Azaz kb. 6-7 év múlva a fullframe már belépő kategória lehet.

Természetesen ez csak feltételezés. Addig is valamivel kell fotózni de miért csak a Canont preferálod?

2016. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindenképp csak Canonban gondolkodom, az egész objektívparkom erre épül. 60D-ről lépnék feljebb.
2016. nov. 25. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb választás lenne a 80D vagy a 7D Mark II. Mindkettő APS-C-s viszont nekem személy szerint jobban tetszenek. Ami szerintem előny az APS-C-nél az hogy a régi, Vintage objektívek is jól működnek adapterrel rajtuk, vignettálás nélkül. De ez csak az én véleményem, ha neked a 6D jobban tetszik akkor vedd azt, végül is a Full Frame nagyon jó, de szerintem 35mm-es szenzornak ott van az 5D sorozat.
2016. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!