Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Elképzelhető, hogy a fényképez...

DonPedroHun kérdése:

Elképzelhető, hogy a fényképezőnek van valami baja?

Figyelt kérdés
Vettem egy Canon sx420 is fényképezőt. Próbálgattam és nem tudok vele szép képet készíteni este, sima otthoni lámpafényeknél. Nem vagyok nagy szakértő. Már szinte minden beállítást kipróbáltam. Van valami speciális beállítás hozzá? Vagy ennyire rossz ez a gép? A 10éves kicsi samsungom különb képeket készít.

2016. dec. 14. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg emelni az ISO értéket.


Vagy állíts be automatikus ISO állítást.


Alsó kategória a gép meg hja szántál volna még rá 30 ezret akkor sokkal jobb lehetne ebben a kategóriában, de szerintem működni kéne neki.


Képet ha tudnál mutatni...

2016. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 folyt.


Vagy lehet hogy éppen az ISO érték csökkentésére van szükség...


A képet kéne látni hozzá

2016. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "nem szép kép" kifejezés egy nagy nulla, pontosan mi a problémád? De egy kompaktnak a "sima otthoni lámpafény" az egyik legszarabb körülmény + a rutintalan felhasználó = rossz lesz az eredmény. Javaslatom: tedd teljes automatára (más üzemmód valszeg úgy sincs rajta) és nyisd fel a vakut.


[link]

2016. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


azóta már sikerölt egy éles képet készítenem, de nagyon nehéz. Automata üzemmódban használhatatlan. A ISO visszaállítással valamivel jobb lett. Még tesztelgetem kicsit és ha nem lesz jobb, akkor visszaküldöm a gépet

2016. dec. 14. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:

gyenge fényviszonyok között ezek a gépek sajnos ezt tudják.


Ha levetted az ISO értéket 100-200 körülire akkor nincs mit tenni.


Amúgy a Samsungod szerintem zajszűrőt használt ha ennél is jobb lett.


A témaválasztásnál még megpróbálkozhatsz olyanok beállításával, hogy éjszakai fényképezés, vagy gyertyafény, illetve lámpafényes megvilágítás és akkor lehet hogy ez is lefuttat egy zajszűrést.

2016. dec. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!