Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek...

Milyen fényképezőgépet vegyek kezdőként?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, kezdő fotós és szeretnék venni egy gépet amin tudok gyakorolni. Egy bridge gépre gondoltam, amin az alapokat rendesen meg tudnám tanulni. A Canon és a Nikon érdekelne elsősorban de más is szóba jöhet.

2016. dec. 25. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Először olvass pár szakkönyvet, most úgyis hideg van kint.

A neten is találsz tonnányi anyagot kezdő fotósoknak.

2016. dec. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hideg, csak nem megfelelő öltözék:)

De attól függetlenül igen, először sajátítsd el az alapokat, fontosabb szakszavakat. (Javaslom A digitális fotózás műhelytitkai c. könyvsorozatot, érthetően magyaráz, kezdőnek könnyű a nyelvezete, mégis hasznos.)

A gép. Ne, ne kérlek ne bridge legyen!! A szenzora többnyire, nem nagyobb egy komapkténál (1/2.3), de annál csak feleslegesen nagyobb, többet kell cipelned. Akkor már százszor inkább egy tükrös. Azonos méret, sokkal nagyobb tudás (használtan is sokkal jobban megéri)

Nem említetted a limitet,meddig mondhatunk, de ha a bridgeket lőttek be akkor, gondolom 100 körül keresel.

A legjobb döntés szerintem, ha veszel egy dslr-t (én canonos vagyok, szóval ahhoz húz a szívem, de a nikon is jók, ne menjünk bele vitába) használtan. Amint a tudásod nő, nem szab korlátokat a gép, és a sok obival, különböző képeket tudsz készíteni.

Ha újonnan szeretnél azt is megértem. Akkor egy profibb kompaktot, egy jó minőségű milcet, vagy egy belépőszintű tükröset javaslok. Azonban itt már minimum 150 ezret kell költened.

Ha "Prémium" kompaktot választod.

Ezek aprók, a jó minőségű (sajnos magas árú) modellekben manuális mód is rendelkezésedre áll (min. 30 mp záridő, f/3 körüli fényerő, ISO, stb), egyre többnél a 4K felvevés is gyakori, képes RAW-ban fotózni, dönthető a kijelzője és/vagy van keresője, sorolhatnám.

Ilyen pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A milcek. (azaz tudsz rajta objektívet cserélni, de tükörnélküli, kompakt méretű) Én most készülök venni, a hordozhatósága miatt. Minőségileg már jobban hasonlít a dslr-ekhez. Manuális módja jobb modelleknél kiváló, a cserélhető objektívek megint sok új lehetőséget kínálnak. Igaz a pont ezekhez készültek drágák, de szinte nincs olyan modell amire ne lenne adapter. Az obinak köszönhetően probélmamentesen helyezhetsz rájuk szűrőt is. Nem is beszélek többet, íme pár típus:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A tükörreflexesesek. Itt igazából nem nagyon soroltuk fel példákat. Ezekre (nem a legeslegolcsóbbakra) igaz amit eddig csak a prémiumaknál említettem, ezek teljesen manuálisak /igaz sok képességük erősen objektív-függő/. A minőségük nagyon jó, egyetlen "negatív" tulajdonságuk a méretük, súlyuk.

Egy példát azért erre is írok:

[link]

Na jó, egy Nikont is:

[link]


Amúgy azt javaslom ne határold el magad e köré a két márka köré. Igaz a tükrösöknél ezek a dominánsak, de pl. Canon milc alig van.


Sok sikert a fotózáshoz!

2016. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A második tökéletesen fogalmazott, inkább DSLR-t vagy MILC-et vegyél. A jó minőségű MILC elég drága (Canon EOS M5, Sony A7s vagy A7r II, Panasonic Lumix GH4), de vannak olcsók is amik jók. Ha DSLR-t akarsz akkor Canon EOS 1300D + Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM. Ez jó kezdésnek, de ha mégjobbat akarsz akkor Canon EF-S 24mm f/2.8 STM vagy Canon EF 50mm f/1.8. Mindegyikben van tökéletes autófókusz motor, a 18-55-ösben képstabilizátor is. Legjobb minősége ezek közül a 24-esnek van, utána jön az 50-es, majd a 18-55-ös. Majd ha jobban belejössz akkor léphetsz szintet manuális fókuszra és manuális rekeszállításra a régi M42-es szabványú objektívekre, olcsók de nagyon jók. De ha megveszed a gépedet, tanuld meg kezelni. Ne csak automatába használd, az úgy semmit sem ér. Tanuld meg az alapértékeket, gyűjts pénzt majd a jövőben beszerzendő obikra, aztán pár hónap után arra is kész leszel hogy megtakarítsd magadtól a szenzorját a fényképezőgépnek. Nem nagy cucc, mégis hatalmas különbségeket hozhat. A legjobb youtube csatornák ahol meg tudod tanulni a fotózást: Photoboy Photoboy, Budai Petur, DigitalRevTV, Nick Page, Lonely Speck, Tommy Reynolds, Improve Photography, Serge Ramelli. Ha érdekel én segítek neked a fotózás tanulásában, írj ha akarsz. Ja és nézd meg Szipál Mártonról készült kisfilmet, érdekes. Balassa László gyakorlat és elmélet videóit is áttekintheted, csak tanulsz belőle. Ha már jobban bele akarsz menni akkor a kompozíciókat is meg kell tanulnod, aztán a helyes megvilágítást, nagyon sok tényező befolyásol egy képet. Amúgy 14/f, korodbeli vagyok (mármint ha nem végzős gimnazista vagy :D
2016. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mennyi lóvét szánsz rá?
2016. dec. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezekre a Leica optika miatt hívom fel a figyelmedet.

De nem használtam egyiket sem! Olvass el teszteket is róluk!


[link]


[link]


[link]


A Nikon nem kínál Zeiss optikát az ilyesmi gépekhez...

2016. dec. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönom! A digitális fotózás műhelytitkai című könyvet már elolvastam, sok más mellett. Még gondolkozom a tükörlreflexesen.

Igazából azért gondolkoztam vmilyen bridge-on mert azt olvastam, hogy azon könnyebb megtanulni az alapokat, úgy hogy még nem is volt a kezemben rendes fényképezőgép. :)(elbizonytalanodtam)

2016. dec. 31. 14:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy max. 150000Ft-ban gondolkozom.
2016. dec. 31. 14:55
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudnátok olyan DSLR gépeket mondani ami 150.000Ft alatt van? És jók is?
2016. dec. 31. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Olvasd el amit írtam, ha csak két obit veszel azok közül amit írtam az 1300D-vel együtt akkor az olyan 140 körül lesz, meg egy jobb állványra is lesz pénzed.
2016. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
150 ezer alatt rengeteg jó van. Bridget ne vegyél, 1/2.3 szenzor egy vicc...
2017. jan. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!